Konyaspor'dan TFF'ye anlamlı başvuru! Başkan Özgökçen açıkladı

İttifak Holding Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, 2021-2022 Sezonu’nun Konyaspor'un kurucularından Süreyya Ege’nin adının verileceği bir sezon olması noktasında Türkiye Futbol Federasyonu’na bir başvuruda bulunacaklarını söyledi.
Konyaspor'dan TFF'ye anlamlı başvuru! Başkan Özgökçen açıkladı

Yeni sezonun başta Konyaspor olmak üzere tüm takımlara ve oyunculara hayırlı olması temennisinde bulunan İttifak Holding Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, 2’si iç 2’si dış transfer olmak üzere 4 oyuncu ile resmi sözleşme imzaladıklarını ve tek düşüncelerinin eksik görülen mevkilere transfer yapmak ve verim almak olduğunu söyledi.

 Kayacık Tesisleri’nde gerçekleştirilen sezonun ilk antrenmanı sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, “2021-2022 Sezonunu yapılan antrenmanla açıyoruz. Başta bizlere, şehrimize, takımımıza, futbolcularımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Hem kulübümüz futbolcuları hem de diğer takım oyuncuları açısından sakatlık olmadan bir sezonun tamamlanmasını diliyoruz. Hem sosyal medyadan hem de bize gelen duyumlardan transfere ilişkin serzenişleri duyuyoruz. Ama takdir edersiniz ki bunu daha önceki basın toplantımızda da söylemiştim bu kulübün 1 lirasını bile heba etmek istemiyoruz. Bu noktada çok düşünerek transfer yapma düşüncemiz var. Bu her kulüpte de aynı şekilde devam ediyor. Hassas davranıyoruz. Dediğim gibi 1 kuruşu dahi heba etmeden çalışacağımız için bazı şeyler zamanla olacaktır” şeklinde görüş belirtti.

 Başkan Fatih Özgökçen, yeşil beyazlılara maddi destek sağlama adına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un önderliğinde bazı iş adamlarını çağırdıkları bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

 “Kendileri ile bir toplantı yaptık. İş insanlarımızla toplantılarımız devam edecek. Ziyaretlere gideceğiz. Maddi noktada desteklerini talep edeceğiz. Bu doğrultuda çalışmalarımız aralıksız sürecek…”

Transfer çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, “Bugün 4 oyuncu ile imzaları attık. İnşallah şehrimize hayırlı olur. İç transferde Alper Uludağ ve kalecimiz Eray Birniçan, dış transferde de 1922 Konyaspor’umuzdan Ekrem Kayılıbal ce Altınordu’dan Oğulcan Ülgün ile resmi sözleşmeleri imzaladık. İnşallah devamı gelecek. Prensipte anlaştığımız oyuncuları sizde takdir edersiniz ki sözleşme imzalanmadan açıklamak doğru olmaz. İnşallah kısa sürede onları da açıklarız diye umut ediyoruz” diye konuştu.

 Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, 2021-2022 Sezonu’nun Konyaspor'un kurucularından Süreyya Ege’nin adının verileceği bir sezon olması noktasında Türkiye Futbol Federasyonu’na bir başvuruda bulunacaklarını ve bu taleplerinin kabul görmesinin kendileri için çok büyük bir mutluluk olacağını da sözlerine ekledi.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, önceki akşam iş adamları ile yapılan toplantıda loca satışları ile ilgili bir konunun gündeme gelmediğini ifade ederek, “Bu noktada bir çalışmamız olmadı. Biz genel manada neler yapılabilir? Onu konuştuk. Ama loca satışlarımız şu anda çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Az sayıda locamız kaldı. İnşallah o az sayıdaki locayı da kısa sürede bitirirsek O konuda bir sıkıntımız olmaz. Biliyorsunuz Sağlık Bakanımız da gün içerisinde inşallah maçların bu sezon seyircili oynanacağı konusunda bir açıklama yaptı. Dolayısıyla az sayıda kalan locamızı da kısa sürede satmayı planlıyoruz” şeklinde görüş belirtti.

 Altınordu Kulübü’nden transfer edilen Oğulcan Ülgün’ün transfer bedeli ile ilgili sorulan soruya kulüp Başkanı Fatih Özgökçen “Bedellerle yanı sözleşmesel ilişkilerle ilgili çok konuşmak yanlış olur. Ama biz sonuçta transferi bitirdik. Önemli olan o. Ne kadara bittiği bana göre çok önemli değil. Biz imzayı attırdık. Hayırlı olur inşallah” cevabını verdi.   

Prensipte anlaşmaya varılan oyuncuların yerli olduğuna işaret eden Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, “Yabancı oyuncu konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Dediğimiz gibi birden çok hızlı bir şekilde aksiyon almak istemiyoruz. Çünkü göreceğiz, bakacağız ilerleyen süreç neyi gösterir. Takımımızın eksik yönlerine göre transferi tamamlarsak daha iyi verim alırız. O şekilde çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

 Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, Alper Uludağ ve kaleci Eray Birniçan ile imzalanan sözleşmelerin 1 yıllık olduğunu, oyuncumuz Abdülkerim Bardakçı ile ilgili olarak da kendilerine ulaşan resmi bir teklifin olmadığını belirtirken, açıklamalarını “Bizim oyuncularımızın bedelleri yüksek” sözleriyle tamamladı.

Etiketler :