1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Konyaspor’un futbolcusu Guilherme'den Türkiye'ye övgü
Konyaspor’un futbolcusu Guilherme'den Türkiye'ye övgü

Konyaspor’un futbolcusu Guilherme'den Türkiye'ye övgü

Türkiye'de sağlık sisteminde başarılı olduğunu ve koronavirüse karşı hızlı önlem alındığını vurgulayan Konyasporlu futbolcu Guilherme Sitya, 'Sadece Konya’da değil, tüm Türkiye'de koronavirüs testi çok erken başladı. Türkiye'de çok sayıda hastane ve kaliteli bir sağlık hizmeti var' dedi.

A+A-

Dünyada koronavirüs vaka sıralamasında hızlı bir artışla Amerika'nın ardından ikinci sıraya yerleşen Brezilya'da sağlık sistemi konuşulurken, Konyaspor'da forma giyen Brezilya vatandaşı Guilherme Sitya, Türkiye'yi övdü. Takım olarak antrenmanlara başlamadan önce testlerden geçtiklerini aktaran deneyimli futbolcu, ‘Kayacık Tesisleri'mizde toplu antrenmanlara başlamadan önce takım olarak kovid-19 testleri yaptırdık. Negatif çıkan sonuçların ardından çalışmalarımıza başladık. İlk olarak küçük gruplar halinde çalışıyorduk. Daha sonra tüm takımın tesislere gelmesiyle toplu antrenmanlara başladık. Şuanda takım olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ ifadelerini kullandı.

TESTLER ERKEN BAŞLADI

Türkiye’de koronavirüs testlerinin erken başladığını ve bunun ülke sağlığına büyük katkı sağladığını belirten Guilherme, ‘'Sadece Konya’da değil, tüm Türkiye'de koronavirüs testi çok erken başladı. Vaka sayısı test nedeniyle erken arttı ancak ölüm sayısı son dönemde kontrol edildi. Türkiye'de çok sayıda hastane ve kaliteli bir sağlık hizmeti var. Bu konuda iyi bir altyapı var. Süreç iyiye gidiyor. Çoğu şehrin girişinde kontroller yapıldı ve sadece yetkili geçişlere izin verildi. Önümüzdeki günlerde kontrollü bir şekilde havaalanlarının da açılacağına inanıyorum' şeklinde konuştu.

AİLESİYLE VİDEOLU GÖRÜŞÜYOR

Ülkesinde bulunan ailesini özlediğini ve onlarla günlük videolu görüşmeler yaptığını dile getiren Guilherme, “Bu süreçte ülkemden ve ailemden uzaktayım fakat sanal ortamdan görüşmelere devam ediyorum. Koronavirüs varken elbette ailemle birlikte olmak isterdim. Fakat burada takımın bir parçasıyım. Sanal ortamdan günlük videolu görüşmelerle hasret gideriyoruz” dedi.

YENİ HABER

HABERE YORUM KAT