1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Konyaspor’un ne kadar borcu var? Başkan Kulluk net rakamı açıkladı!
Konyaspor’un ne kadar borcu var? Başkan Kulluk net rakamı açıkladı!

Konyaspor’un ne kadar borcu var? Başkan Kulluk net rakamı açıkladı!

İttifak Holding Konyaspor’un net borcu, Başkan Hilmi Kulluk tarafından genel kurulda açıklandı.

A+A-

Yeşil beyazlılarda yeniden başkanlık koltuğuna oturan Hilmi Kulluk, Konyaspor’un şu anki net borcunun 158 milyon 970 bin lira olduğunu açıkladı.

Takımın borcuyla ilgi açıklamalarda bulunan Başkan Kulluk, “2 yılda sporcu ödeneklerinden kaynaklı kur zararı 29 milyon 338 bin lira oldu. 33 milyon lirayla biz önceki Başkan Fatih Yılmaz’dan görevi devraldık. Şu anki mevcut borç 158 milyon 970 bin liradır. Bu borç, kapanır mı? Yıl bazında 1,2,3 yılda kapatılamaz. Bu, bütün kulüplerin başında var. Ya çok büyük bir şampiyonluk, başarıyla belirli bir kısmı kapanabilir. Ama kur ve bankadan dolayı 3 yıl sonra buraya toplandığımızda, 'Ya ne oldu, Kulluk kulübü batırdı, 300 milyon borç olmuş' buna herkes alışacak. Sırf biz değil bütün kulüpler aynı durumda” ifadelerini kullandı.

“BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”

Reklam gelirleriyle stattaki sanayicileri Konyaspor'a destek olmaya çağırdığını ifade eden Kulluk, “Konyaspor yönetim kurulunun üzerindeki yükle, belediye başkanlarımızın üstündeki yükle gitmez. Bu çark tıkanır. İmece usulü herkes üzerine yük alırsa biz bu çarkı çevirebiliriz. Benim ve yönetim kurulu üyelerinin kulüpten 17 milyon liranın üstünde alacağı var. İki yılda benden 1 milyonun üzerinde para çıktı. Artık bıçak kemiğe dayandı. Ne belediyemizden ne yönetimimizden maddi yönde çok bir şey çıkacağını sanmıyorum. Gelin bunu hep beraber paylaşalım. Bu takım Hilmi Kulluk'un takımı değil ki. Bu takım Konya’mızın, bizim tekelimizde değil. El birliği ile yapalım. Proje üretelim, reklam verelim, loca satalım. Herkese kapımız açık. Konya'dan tek istediğim şu hep beraber birleşelim aklın yolu bir en iyi yere çıkalım” dedi.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT