Konya’ya kazandırılan eşsiz park kapılarını açtı

Geçtiğimiz yıl Konya’ya kazandırılan ve şehrin güzelliğine farklı bir güzellik katan Karatay Mevlana Gül Bahçesi Parkı, yeni sezona “Merhaba” dedi.
Konya’ya kazandırılan eşsiz park kapılarını açtı

Konya'nın merkez Karatay ilçesinde 14 bin metrekarelik alanda 50 bin adet ve 190 farklı türde gülün ekildiği Karatay Mevlana Gül Bahçesi, yeni sezon için kapılarını vatandaşa açtı.

Geçtiğimiz yıl ilk kez kapılarını açan ve o günden itibaren on binlerce kişinin ziyaret ettiği Karaaslan Üzümcü Mahallesi'nde bulunan Karatay Mevlana Gül Bahçesi, rengarenk ve çeşitli türdeki gülleri ve yaydığı güzel kokularla konuklarına unutulmaz anlar yaşatıyor.

Vatandaşların yanı sıra profesyonel veya amatör fotoğraf meraklıları, eşsiz kokular eşliğinde bahçede yer alan gölgelikli salıncak, gül şemsiyesi, gazebo, gül takı, travers yürüyüş yolları, gül ağaçları ve daha birçok objeyi kullanarak hem birbirinden güzel fotoğraflar çekebiliyor hem de unutulmaz bir gün yaşıyor.

Konya’ya kazandırılan eşsiz park kapılarını açtı

"Vatandaşlardan Gül Parkı'na yoğun ilgi"

Karatay Gül Bahçesi, hafta sonunda yine ziyaretçi akınına uğradı. Aileleriyle birlikte parka gelen vatandaşlar bol bol fotoğraf çekti. Ziyaretçiler, "Mevlana Gül Bahçesi'ni çok beğendik. Çiçeklere ilgisi olanlar için gezilmesi görülmesi gereken bir yer. Park ve bahçe konusunda belediyeler harika iş çıkarıyor. Karatay Belediyesi'ne ilçeye böyle bir güzellik kazandırdığı için teşekkür ediyoruz" dedi.

Konya’ya kazandırılan eşsiz park kapılarını açtı

"Karatay'ın artan cazibesini gül bahçesi ile katladık"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, Karatay Mevlana Gül Bahçesi'ni ziyaret eden vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Hasan Kılca, Karatay'ın artan cazibesini Karatay Gül Bahçesi ile katladıklarını ifade etti.

Vatandaşları Karatay Mevlana Gül Bahçesi Parkı'na davet eden Hasan Kılca, "Karatay'ın güzelliğine güzellik katıyoruz. Lavanta, hobi bahçelerimiz ile bireysel piknik bahçemiz ile bu bölge cazibe merkezi haline geldi. Güllerimiz açtı ve bahçemiz rengarenk görüntüsüne büründü. Gül bahçemizde 14 bin metrekarelik alanda 190 çeşit gülümüz var. Bahçemiz ile gülleri sevdirmeye ve farklı gülleri tanıtmaya gayret ediyoruz. Bu güzelliği paylaşmak için tüm hemşehrilerimizi bahçemize davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Konya’ya kazandırılan eşsiz park kapılarını açtı

Kaynak:HABER MERKEZİ

Etiketler :