Konya’ya stratejik dev yatırım; Temeller atıldı fabrika yükseliyor

Barma Şirketi Konya Ereğli OSB'de yer alan 100 bin m2 sanayi arsası üzerinde yapılacak olan "Konya Ereğli Kağıt Fabrikası" yatırımına ilişkin olarak, fabrikanın ana inşaatına başlamak için yapı ruhsatı alındığı ve inşaatın başladığını duyurdu.
Konya’ya stratejik dev yatırım; Temeller atıldı fabrika yükseliyor

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BARMA) tarafından 2 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan Konya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırımı hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

07.03.2023 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, Şirketimizin devam eden Konya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırım finansmanında kullanılmak üzere, T.C. Merkez Bankası kaynaklı, 2 yılı geri ödemesiz olmak üzere toplam 10 yıl vadeli 1,5 milyar Türk Lirası tutarında Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi (YTAK) onaylanmış olup, kredinin 222 milyon TL olan ilk dilimi kullanılmıştır. Kalan dilimlerin yatırıma pararlel olarak kullanılması planlanmaktadır.

06.06.2022 tarih ve 537179 belge numaralı yatırım teşvik belgesi kapsamında öngörülen destek unsurları “KDV İstisnası”, “Gümrük Vergisi Muafiyeti”, “Vergi İndirimi” ve “Sigorta Primi İşveren Hissesi” şeklindedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 Editör