1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Koronavirüs döneminde berberlerde kişiye özel set
Koronavirüs döneminde berberlerde kişiye özel set

Koronavirüs döneminde berberlerde kişiye özel set

Konya’da koronavirüs sürecinde berberler kişiye özel sete geçmeye başladı.

A+A-

Konya’da koronavirüs sürecinde berberler kişiye özel sete geçmeye başladı. Müşterilerin sağlığı için çalışmalarında hijyene yüksek önem verdiklerini kaydeden Kuaför Adem Boztepe, ‘Daha önce bazı müşterilerimizin talep ettiği kişiye özel set kullanımı, koronavirüs sürecinde çok daha fazlalaştı. Şimdi birçok müşterilerimiz kendine özel ekipmanlarıyla tıraşlarını yaptırmaktadır’ dedi.

kuaforum-adem-efe-5.jpg

Dünya’da ilk olarak 2019 yılı Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde görülen, Mart ayından itibaren de Türkiye’de görülmeye başlayan yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını şiddetini arttırınca ülkemiz bazı tedbirler alınmıştı. Bu kapsamda berber, kuaför, güzellik salonu gibi mekânlar 21 Mart tarihi itibariyle faaliyetlerine geçici süre ara vermişti. Daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle bu mekânlar, 11 Mayıs'ta tekrar hizmet vermeye başladı. Normalleşme süreciyle faaliyetlerine yeniden başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarında alınan tedbirler dikkat çekti. İçişleri Bakanlığının genelgesine göre bu iş yerlerinde çalışanlar muhakkak surette maske kullanacağı, müşteriler ise işlem süresince maske kullanacağı ancak yapılacak işleme göre müşterilerin maskeyi çıkarabileceği belirtilmişti.

kuaforum-adem-efe-1-001.jpg

YENİ DÖNEMDE YENİ ÖNLEMLER

Konya’da da berber, kuaför ve güzellik salonlarında hem genelgeye uygun hareket edilirken hem de alınan ekstra önlemler dikkat çekti. Daha önce bazı müşteriler tarafından talep edilen ‘kişiye özel set’ kullanımının pandemi döneminde arttığını belirten Kuaförüm Adem Efe Erkek Kuaförü Sahibi Adem Boztepe, “Normalleşme dönemiyle yeniden faaliyete başladığımız işletmemizde kişisel setlere ağırlık verdik. Kişiye özel setlerimizi müşterimiz isterse biz ayarlayabiliyoruz. Dileyen müşterilerimiz de set içi ürünleri kendileri de getirebilmektedirler. Kişiye özel setimizin içinde tek kullanımlık havlu, peştamal, yüz fırçası, saç fırçası, tarak, makas, ustura, yüz maskesi, şampuan gibi ürünler bulunmaktadır. Müşterimizin ekstra dilediği kişisel ürününü de yine set içine dâhil edebilmekteyiz. Setlerimiz ortalama 100 TL ila 200 TL arasında değişmektedir. Bunların haricinde yine dilerlerse seç içine yine kişiye özel tıraş makinesi de dâhil edebilmekteyiz” şeklinde konuştu.

adem-boztepe-kuaforum-adem-efe.jpg

‘60-90 DERECE KURALINA UYUYORUZ’

Tek kullanımlık havluların yanında, diğer havluların da 60-90 derece aralığında yıkanarak tekrar kullanıma hazır olduğunu ifade eden Adem Boztepe, şunları söyledi: “Havlularımız 60-90 derece aralığında yıkanarak tekrar kullanıma hazır hale gelmektedir. Kullandığımız havluları kirli sepetinde biriktiriyoruz ve hijyenik şeklide yıkama işlemi yapıyoruz” dedi.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

kuaforum-adem-efe-4-001.jpg

kuaforum-adem-efe-3-001.jpg

kuaforum-adem-efe-2-001.jpg

HABERE YORUM KAT