Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye geneli Kur'an kursları arasında her yıl düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nın İç Anadolu Bölge Finali yapıldı.
Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden  Güzel Okuma Yarışması yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye geneli Kur'an kursları arasında her yıl düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nın İç Anadolu Bölge Finali yapıldı. Aksaray, Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kayseri, Konya, Sivas ve Yozgat illerini kapsayan Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kursları arası Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nın İç Anadolu Bölge Finali kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

YARIŞMA İKİ KATEGORİDE DÜZENLENDİ

Kız ve erkek öğrenciler olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmaya katılan öğrencileri makamında ağırlayan Konya İl Müftü Yardımcısı Betül Şimşek Öztürk, Bölge Finaline Konya’yı temsilen katılan il birincileri Süleyman Baş ve Emine Gül Kıraç’a çeyrek altın hediye etti. İl Müftü Yardımcısı Öztürk, öğrencileri yarışmaya hazırlayan Kur’an kursu öğreticilerine de teşekkür ederek ‘Hadislerle İslam’ seti hediye etti.