‘Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş’

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2021 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı” Konya ve Karaman İl Müftülüğünün katılımı ile gerçekleşti.
‘Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş’

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2021 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı” Konya ve Karaman İl Müftülüğünün katılımı ile gerçekleşti. Programda konuşan Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, “İlçe müftülerimiz ve tüm personelimiz ile vakfımızın bu çalışmasına çok büyük destek veriyoruz. Mazlumlara ulaşacağımız bu bereketli çalışmanın içerisinde yer almak ve tanıtımına katkı sağlamak amacıyla tüm personelimiz ile adeta seferber olduk” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı adına tanıtım toplantısına katılan Atama I. Daire Başkanı Dr. Ömer Özgül, Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’nun, Diyanet İşleri Başkanlığının TDV ile beraber yaptığı en önemli hizmetlerinden birisi olduğunu dile getirerek, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganı ile 20 milyondan fazla ihtiyaç sahibine Türkiye’nin iyilik elinin ulaştırılmasını hedeflediklerini söyledi.

‘KURBAN KESİM BEDELLERİ, YURT İÇİ 1125 TL, YURT DIŞI İSE 925 TL’

Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen kurban vekâletlerinin Türkiye’de 81 il 922 ilçede, yurt dışında 85 kurum ve kuruluşla 75 ülkede 315 bölgede, mazlum ve muhtaçlara ulaştırılacağını söyleyen Özgül, “Türkiye Diyanet Vakfımızca bu yıl vekâlet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi bin 125 TL, yurt dışı ise 925 TL olarak belirlenmiştir” dedi.