1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Leyla Şahin Usta: Sapkınlıklar 'saygı' adı altında özendiriliyor
Leyla Şahin Usta: Sapkınlıklar 'saygı' adı altında özendiriliyor

Leyla Şahin Usta: Sapkınlıklar 'saygı' adı altında özendiriliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, "Sapkınlıklar her alanda; eylemde, oturumda, televizyon kanalında vs. “farklı cinsel yönelimlere saygı” adı altında özendirilmektedir." dedi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör ataması bahanesiyle yapılan eylemlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Leyla Şahin Usta, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Son yıllarda sadece Türkiye değil birçok ülke ve bu ülkelerde yaşayan Müslümanlar, küresel ölçekte değerleri üzerinden bir saldırı altındadır. Özellikle çocuklarımız ve genç nesillerimiz olmak üzere insanoğlu, yozlaşmış Batı kültürünün hamisi olduğu bir takım sapkın ve kirli yönlendirmelere maruz bırakılmaktadır. Sapkınlığı “normalleştirmek ve yaygınlaştırmak” için hareket eden bu yapılanmalar ulusal ve özellikle uluslararası boyutta da desteklenmektedir. Bu sapkınlıklar her alanda; eylemde, oturumda, televizyon kanalında vs. “farklı cinsel yönelimlere saygı” adı altında özendirilmektedir. 

Dinimiz İslam ve Kur’an-ı Kerim eşcinselliği ve bu yolla kurulan ilişkiyi yasaklarken “akıl sahipleri” için alınacak ibretler olduğu açıktır. Her bir bireyin ve ailenin korunmasının yanında toplumun sağlığının korunması için çalışıyoruz. Ancak karşımıza bir kısım dernek ve vakıflar eliyle ibretlik bir zihin kalıbı çıkarılmaktadır. 

Gelgelelim bu dernek ve vakıflar hazırladıkları tüm bu kılıflara sığınarak hükümetimize, kurumlarımıza ve milletimize zarar vermeyi hedefliyorlar. Boğaziçi Üniversitesi içerisinde kurgulanan bu provokatif eylemler bir hak arayışı değil sapkınlıkları yayabildikleri kadar yayma ve ülkemizi kaosa sürükleme girişimleridir. 

Kıblemiz Kâbe’yi ve inanç esaslarımızı hedefe alan bu zihniyet dur durak bilmemekte ve git gide azgınlığını artırmaktadır. Yaşanılan olaylara bakıldığında 1 Şubat tarihinde yapılan izinsiz gösterilerde tutuklanan 108 şüpheliden yalnızca 7’sinin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olması da bu saldırıların kaos için bir kurgu olduğunu gözler önüne sermektedir. 
Bir kez daha ifade ediyoruz ki 

Aziz Milletimizin ekmek-su gibi bildiği milli ve manevi değerler her şeyden üstündür. Milletimizin İslam Dini ‘ne olan bağlılığı da her bağdan kuvvetlidir. Bu değerlerin tersine yapılan her eyleme, söylenen her cümleye karşı duruşumuzun net olduğunu belirtiyor, milli ve manevi değerlerimize yapılan tüm saldırıları şiddetle kınıyoruz."

HABERE YORUM KAT