1. HABERLER

 2. GÜNCEL

 3. Lider Şömine Üreticisi: Yanar Şömine
Lider Şömine Üreticisi: Yanar Şömine

Lider Şömine Üreticisi: Yanar Şömine

Lider şömine üreticisi Yanar Şömine hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

A+A-

 

Yanar Şömine, şömine üretiminde yılların tecrübesiyle en son moda tasarımları ve kaliteli üretimiyle ülkemizdeki lider firmalardan biridir. Her türlü şömine üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirir ve kurumu da uzman ekip çalışanları gerçekleştirir.

Şömine Nedir?

Isınma amaçlı kullanılan ve iç kısmında odun yakmak suretiyle ısı veren yapılara şömine denir. Günümüzde şömineler dekoratif amaçlarla da kullanılmaya başlanmıştır.

Geçmişte şehirden uzak ve doğalgaz ulaşmayan kırsal kesimlerde odun yakmak ve sadece ısınmak amaçlı kullanılan şömineler günümüze kadar gelişerek gelmiştir.

Hayatınıza bir farklılık katmak için şömine ihtiyacınız olan ürünlerdir. Yanar Şömine son moda tasarımlar ve teknolojik gelişmelerin getirdiği yeniliklerle birçok farklı modeli ülkemizle buluşturmuştur.

Şömineler artık şehir içindeki hayatımıza da girmiş ve yaşamımızın ayrılmaz parçaları olmuşlardır.

Şömine Modelleri

Şömineler teknoloji geliştikçe birçok farklı tür kazanmıştır. Farklı şömine modelleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Klasik şömineler
 • L tipi şömineler
 • U tipi şömineler
 • Elektrikli şömineler
 • Tuğla şömineler
 • Üç boyutlu şömineler

Şömine modelleri farklı boyutlara ve ölçülere sahip olabilir. Yanar Şömine web sitesini ziyaret ederek zevkinize göre modeli seçebilir ve online olarak sipariş edebilirsiniz.

Şömine alırken önemli olan şömineyi kurmak istediğiniz alanı iyi seçmektir.

Şömine Fiyatları

Şömine fiyatları uygulayacağınız alana ve seçeceğiniz modele göre değişiklik gösterebilir. Isınmak amacıyla kullanacağınız şömineler elektrikli şöminelere göre biraz daha masraflı olabilir.

Yanar Şömine sitesinden ya da showroom ürünlerinden sipariş verdiğinizde en kısa sürede uzman ekipler adresinize gelirler. Eğer tadilat gerektirecek bir işlem var ise kurum biraz uzun sürebilir.

Hem daha ekonomik hem de kullanımı daha kolay olan seçenek elektrikli şöminelerdir. Uzaktan kumandayla çalışan elektrikli şömineleri açıp kapamak da oldukça kolay ve zahmetsizdir.

Şömine Yapımı

Şömine kurulumunu dilerseniz evde kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Yanar Şömine sitesinden alacağınız malzemeler ile doğru yol izlendiğinde kurum işlemi çok da zor olmayacaktır.

Şömine kurmak için öncelikle bazı malzemelerinizin olması gerekir. Bunlar:

 • Beton harcı
 • Kum ve çakıl taşları
 • Koruyucu kalkan
 • Kil

Çimento beton harcını kurduktan sonra kuruttuktan sonra ortasına kum ve taşları koyarak ateş yakmak için alanınızı oluşturabilirsiniz. Ateş yanarken kıvılcımların taşmaması için camdan ya da çelikten koruyucu kullanabilirsiniz.

Şömine Odunu

Şömineyi yakmak için gereken odun malzemesi de Yanar Şömine web sitesinden satın alınabilir.

Isınma amaçlı kullanılan şömineler günümüzde doğalgazlı ısınma yöntemlerinden daha uygun fiyatlı olmuşlardır. Hem evinize şık bir hava katarak hem de daha uygun fiyata ısınmanızı sağlayabilirsiniz.

Yanar Şömine kalitesiyle aldığınız şömineler uzun süre dayanıklıdır ve senelerce kullanılabilir. Elektrikli şömine tercih ederseniz taşınma durumunda yerinin değiştirilmesi de oldukça kolaydır.

Zorlu şehir hayatında evinize daha doğal bir hava katmak ve stresli bir günün sonunda huzurla yanan odun ateşinde sevdikleriniz beraber olmak için şömineler oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Şömine Camı

Şömine yanar durumdayken ateş kıvılcımlarının halınıza ya da evinizin içine doğru sıçrama ihtimaline karşı ön kısmına dekoratif cam koruyucular kullanabilirsiniz.

Böylece hem şömine görüş alanınız engellenmemiş olur hem de olası bir tehlikeden korunmuş olursunuz.

Yanar Şömine bünyesindeki üç boyutlu şömineler de gerçek bir ateş olmadığından böyle bir tehlike de yoktur. Şömine görünümlü yapılar oldukça farklı tasarımlara sahiptir ve son yıllarda en çok tercih edilen türlerden biri olmuşlardır.

Şömine temizliği de klasik şöminelerde dikkatle yapılmalıdır.

Yanar Şömine kalitesiyle üretilen şömineler evinize huzurlu ve şık bir hava katarak hayatınızı güzelleştirir.

Şömine modellerimizi görüntülemek için https://www.yanarsomine.com.tr/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

HABERE YORUM KAT