1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Luppo alan adama dair hikaye uydurma çıktı: İşsiz değil, iş yeri var!
Luppo alan adama dair hikaye uydurma çıktı: İşsiz değil, iş yeri var!

Luppo alan adama dair hikaye uydurma çıktı: İşsiz değil, iş yeri var!

Geride bıraktığımız hafta sonu sokağa çıkma yasağına saatler kala marketlere akın eden insanlar arasında elinde Luppo paketiyle kasada sıra bekleyen bir kişinin fotoğrafı sosyal medyada bolca paylaşılmıştı. Şölen firması, sosyal medyayı sallayan fotoğraftaki kişiye ulaştı.

A+A-

Geçen Cuma gecesi sokağa çıkma yasağına saatler kala insanlar marketlere akın etmiş, marketleri ve fırınları doldurmuştu.

Bu kalabalığın arasında elinde Luppo paketiyle ödeme sırası bekleyen bir kişinin fotoğrafı sosyal medyada binlerce kez paylaşılmıştı.

Sonrasında Luppo sosyal medyada en çok konuşulan ürün haline geldi. Öyle ki Twitter’de adına sahte hesaplar bile açıldı.

İŞSİZ DEĞİL, İŞ YERİ SAHİBİ!

Konuya dair farklı bir gelişme yaşandı. change.org’da bir hesap açılarak fotoğraftaki gencin işsiz olduğu iddia edildi ve Luppo paketiyle markaya ve satışlara olağanüstü katma değer kattığı iddia edilen kişinin Şölen firması tarafından işe alınması yönünde bir kampanya başlatıldı.

Şölen Yönetimi sosyal medyadan yapılan çağrıların ardından fotoğraftaki kişiye ulaştı. Şölen Yönetimi, Marketing Türkiye’ye yaptığı açıklamada sosyal medyayı sallayan Luppo severin aslında iddia edildiği gibi işsiz olmadığını, kendisinin bir iş yeri sahibi olduğunu açıkladı.

luppo-alan-adam-1.jpg

LUPPO SATIŞLARI 5 KAT ARTTI MI?

Yine sosyal medyada yer alan iddialardan biri de Luppo satışlarının 5 kat arttığı yönündeydi.

Şirket yöneticileri Luppo’nun üretim kapasitesinin belli olduğunu, üretim hatlarının zaten tam kapasiteyle çalıştığını, en fazla yüzde 20’lik bir artış yapılabileceğini, dolayısıyla bu söylentinin de doğru olmadığını kaydetti.

HABERE YORUM KAT