1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Mağduriyetlerin önüne geçilmeli
Mağduriyetlerin önüne geçilmeli

Mağduriyetlerin önüne geçilmeli

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanlığının düzenlediği genişletilmiş temsilciler toplantısına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, tüm yetkililere Konya’dan seslendi.

A+A-

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanlığının düzenlediği genişletilmiş temsilciler toplantısına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, tüm yetkililere Konya’dan seslendi. “ Sağlık çalışanlarının ücret adaletsizliği, aşırı iş yükü, şiddet gibi sorunlar nedeniyle tükenmişlik hissi yaşadığını ve Sağlık çalışanları gururla yaptıkları işlerinden istifa ediyor, hatta yurt dışına göç ediyor. Yetişmiş insan gücümüzü çaresi olan bu sorunlar yüzünden kaybetmeliyim. Bu konuda tüm yetkililerin sorunları çözmek adına ellerini taşın altına koymalıdır.” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ADINA YAPTIĞIMIZ MÜCADELE KAZANIMA DÖNDÜ

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Ahmet Uzunay  ise her zorlu süreçte olduğu gibi pandemi döneminde de sağlık çalışanlarının yanında olduklarını dile getirerek,  her daim sorunlara çözüm üretmeye çaba gösterdiklerini söyledi.

EMEĞİ EKMEĞE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan,  temsilcilerin sendikanın yapı taşı, kolonu ve omurgası olduğunu dile getirerek, sahada temsilci olmayınca sendikanın da olmayacağını söyledi, Sağlık- Sen olarak emeği ekmeğe dönüştürmek için mücadele ediyoruz. Bu mücadeleye de devam edeceğiz” diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BÜYÜK ÖZVERİYLE MÜCADELE ETTİ

Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ise sağlık sisteminin ileri bir seviyeye taşındığına vurgu yaparak sistemin geriye doğru gitmesine kimsenin müsaade etmeyeceğini söyledi. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının büyük özveriyle mücadele ettiğini söyleyen Etyemez, “Sağlık çalışanlarımıza bu özveriden dolayı teşekkür ediyoruz. Çalışanların memnuniyet düzeyini artırma noktasında sendika ile yapılacak istişareyi önemli görüyoruz” diye konuştu. Protokol konuşmalarının ardından temsilciler toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda çektirilen  aile fotoğrafıyla temsilciler toplantısı son buldu. 

HABERE YORUM KAT