1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Marmara'da bir korkutan deprem daha!
Marmara'da bir korkutan deprem daha!

Marmara'da bir korkutan deprem daha!

İstanbul iki gündür peş peşe depremlerle sarsılırken gelen son dakika haberine göre Marmara Denizi'nde saat 16.07'de 3.4 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi.

A+A-

Marmara Denizi'nde saat 16.07'de 3.4 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi.Depremin merkez üssü, Silivri'ye 22 kilometre uzaklıkta. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) verilerine göre, Büyükçekmece'ye olan mesafe 36, İstanbul merkezine ise 65 kilometre.Sarsıntının yerin 12 kilometre altında gerçekleştiği belirtiliyor.

AFAD 3.3 OLARAK DUYURDU

AFAD, bugün saat 16:07'de Marmara Denizi'nde 3.3 şiddetinde bir deprem meydana geldiğini duyurdu
 

İSTANBUL GECE BOYU SALLANMAYA DEVAM ETTİ

İstanbul'da dün meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar da gece boyunca devam etti. Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi verilerine göre, depremin ardından İstanbul ve Marmara Denizi'nde büyüklüğü 1.6 ile 3.1 arasında değişen 26 artçı sarsıntı meydana geldi. 

İSTANBUL'DA OLAN DEPREM BÖLGE İÇİN OLAĞAN DIŞI BİR DEPREM DEĞİLDİR

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği akademisyenlerinden Prof. Dr. Fadime Sertçelik, dün İstanbul’da yaşanan 4.6 büyüklüğündeki deprem ile ilgili açıklamalar yaptı. Sertçelik, yaşanan depremin, beklenen İstanbul depreminin habercisi olmadığını söyledi. Yaşanan depremin küçük olarak değerlendiren bir deprem olduğunu kaydeden Serçelik, “Biz dün hazırlıklarımızı sürdürürken saat 11.00 civarında Silivri açıklarında 20 kilometre derinliğinde 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu bizler için küçük olarak değerlendirebileceğimiz bir ölçüdeydi, ama halkta büyük bir tedirginlik olmasına ve gündemimizin değişmesine neden oldu. Ancak bugün baktığımızda gündem tekrar değişti. Çünkü biz millet olarak acımızı da hüznümüzü de çok kısa yaşayan bir milletiz. Bu deprem konusunda da çalışmalar yapılıyor, bir şeyler söyleniyor. Biz deprem olduğunda depremi aklımıza getiriyoruz ama ondan sonra çok çabuk unutuyoruz. Ne deprem için hayatımızı düzenliyoruz ne de deprem için evlerimizi sağlamlaştırıyoruz. Aldığımız eğitimleri zorla almışcasına uygulamaya sokamıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT