1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Maskeleri yere atmayın!
Maskeleri yere atmayın!

Maskeleri yere atmayın!

Koronavirüsle mücadelede kullanılan maske ve eldivenler vatandaşlar tarafından gelişi güzel şekilde cadde ve sokaklara bırakılıyor. Uzmanlar, kullanılmış maskelerin mikrop yaydığına dikkat çekerken, Konya'da bir parktaki tehlike gözler önüne serildi.

A+A-

Konya’da Musalla Bağları Mahallesinde bulunan bir parkta yerlere gelişi güzel şekilde atılan maske ve eldivenler tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Vaka artışının en fazla olduğu illerden biri olan Konya’da, kullanılmış maskelerle işi biten vatandaşlar bunları çöp yerine yerlere attı. Parkın içerisinde bulunan yürüme alanı boyunca yerlerde serili olan maske ve eldivenler dikkat çekti.

yerlere-maske-atmak.jpg

“LÜTFEN DUYARLI OLALIM”

Durumu fark eden mahalle sakinlerinden Ali Tatlı, ''Konya’nın en güzel parklarından birinde bu manzarayı görmek üzücü.  Hava almak için geldiğim parkta, sorumsuz insanlar yüzünden hasta olmak istemem. Aynı zamanda burada dolaşan kedi ve köpekler de buraya atılmış olan maskeleri ya da eldivenleri yalayarak başka bir canlıya bulaştırabilir. Vatandaşlarımız lütfen dikkatli ve duyarlı olsunlar. Kullanılmış maskeleri geri dönüşüm ve çöp kutularına atsınlar" dedi.

SÜMEYRA KENESARI / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT