1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MEDAŞ kışa hazırlanıyor
MEDAŞ kışa hazırlanıyor

MEDAŞ kışa hazırlanıyor

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ), yaklaşan kış mevsiminde tüketicilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermek için, sorumluluk alanında bulunan 80 bin km2 hizmet alanında 13 bin 150 trafo, 94 bin km hat uzunluğunda bakıma ihtiyacı olan trafo ve hatların bakımına ara vermeden devam ediyor.

A+A-

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ), yaklaşan kış mevsiminde tüketicilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermek için, sorumluluk alanında bulunan 80 bin  km2 hizmet alanında 13 bin 150 trafo, 94 bin  km hat uzunluğunda bakıma ihtiyacı olan trafo ve hatların bakımına ara vermeden devam ediyor.

MEDAŞ 300 PERSONELLE HİZMET VERİYOR

2021 yılı planlı bakım çalışmaları kapsamında 300 personel ile 80 bin  kilometrekarelik alanda ekim ayı sonu itibarıyla 4 bin 300 adet dağıtım trafosu, 8 bin 500 kilometre uzunluğundaki enerji nakil hattı ve 90 bin  elektrik direğinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca bakım çalışması kapsamında göçmen kuşlar başta olmak üzere diğer kuş türlerinin elektrik akımına kapılmaması için EPDK tarafından kabul edilen “Orta Gerilim Havai Hat İzolasyon Malzemelerinin Yerli Ve Milli İmkanlar İle Üretimi ve Uygulaması” projesi kapsamında geliştirilen izolasyon malzemeleri de kullanılarak yaklaşık 50 km uzunluğundaki enerji nakil hattında iyileştirme ve bakım çalışmaları tamamlandı.

ARIZA SAYILARINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

Sahada özverili şekilde bakım çalışmaların devam eden MEDAŞ, bakım yapılan şebekedeki arıza sayılarında düşüş yaşandığı ve kalıcı arıza sebeplerini büyük ölçüde gidererek müşteri memnuniyetini artırdığını bildirdi. Elektrik direklerinin üzerinde bulunan izolatörlere izolasyon çalışmaları yapan MEDAŞ, farklı canlı türleri ve bazı kuş türleri için ölümcül risk oluşturabilecek durumların önüne geçerek doğal hayatın ve canlı türlerinin çeşitliliğinin korunmasını desteklemekle beraber elektrik kesintilerinin önüne geçmektedir. 

HABERE YORUM KAT