1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MEGA Doğa Okulu programları başladı
MEGA Doğa Okulu programları başladı

MEGA Doğa Okulu programları başladı

Meram Gelişim Akademisi (MEGA) kapsamında 3. sınıf öğrencileri için hayata geçirilen ‘MEGA Doğa Okulu’ programları başladı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, okulun eğitimleri çerçevesinde doğayı keşfe çıkan, fidanlar diken, bilim, teknoloji ve ekoloji dersleri alan, ok atıp Doğa Kütüphanesi’nde okuma saatine katılan öğrencilere eşlik etti.

A+A-

Meram Gelişim Akademisi (MEGA) kapsamında 3. sınıf öğrencileri için hayata geçirilen ‘MEGA Doğa Okulu’ programları başladı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, okulun eğitimleri çerçevesinde doğayı keşfe çıkan, fidanlar diken, bilim, teknoloji ve ekoloji dersleri alan, ok atıp Doğa Kütüphanesi’nde okuma saatine katılan öğrencilere eşlik etti. Meram Belediyesi’nin, 3. sınıf öğrencilerinin doğa ile etkileşimini artırmak, sosyal  ve kültürel  gelişimlerini destekleyerek okuma alışkanlıklarını kalıcı hale dönüştürmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği MEGA Doğa Okulu eğitimlerine başladı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ile birlikte çocuklara eşlik etti. Kavuş ve Koca çocukların doğa kaşifi etkinliğine, lavanta fidesi dikimine, bilim, teknoloji, ekoloji derslerine ve kitap okuma saatlerine katıldı.

“MEGA DOĞA OKULU DOĞAYI SEVEN VE KORUYAN BİR NESİL YETİŞTİRME MİSYONU İÇİN DOĞDU”

Meram Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen Meram Gelişim Akademisi (MEGA) kapsamında her yaş grubu için ayrı bir proje ürettiklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ilçede eğitim gören tüm 3. sınıf öğrencileri için hazırlanan MEGA Doğa Okulu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu; “Çocuklarımızı doğa ile buluşturarak doğa sevgilerini ve ilgilerini artırmak, hayal güçlerini harekete geçirmek, yaşadığımız dünya ve doğa hakkında bilgilerini artırmak amacıyla Doğa Okulumuzu KOP’un da desteğiyle hayata geçirdik. Çocuklarımızı okullarından alıyor, Dutlu Millet Bahçesi’ne getiriyoruz. Çocuklarımıza öncelikle burada mühendislerimiz tarafından bitkiler ve doğa ile ilgili teorik bilgiler veriliyor. Sonra öğrendiklerini pratiğe dökmek için doğaya çıkıyorlar. Verdiğimiz fideleri ekiyorlar. Doğa yürüyüşüne katılıp izci liderlerimizden izcilik hakkında temel bilgileri alıyorlar. Bunlara ilaveten okçuluk hakkında temel bilgileri de alıp ilk ok atışlarını yaptırıyoruz. Son olarak da kütüphanemize gelerek okuma saatine katılıyorlar”

“ÇOCUKLARIMIZ EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR”

Projenin, soran, sorgulayan, analiz yapabilen, çözüm üreten, üretken ve doğayı koruyup yaşatan nesiller hedefleri gibi önemli bir misyon ile doğduğuna işaret eden Başkan Kavuş, “Bu kapsamda öğrencilerimiz farklı etkinliklerde bir yandan güzel vakit geçirirken bir yandan da öğreniyor. Çocuklarımıza yönelik doğada kitap okuma ve günübirlik farklı doğa reaksiyon aktiviteleri, Oryantrik Otağı, Doğa masalları yazım atölyesi, doğa kaşifi, doğa yürüyüşü, doğa konuşuyor levhaları, doğa için müzik çal, milli tohum atölyesi gibi etkinlikler düzenleniyor. Doğayı keşfediyorlar, doğaya karşı nasıl bir davranış ortaya koyacaklarını öğreniyorlar ve çevre sorunlarına karşı farkındalık oluşturacak uygulamalı eğitimler alıyorlar. 2021/2022 eğitim öğretim yılında 6 bin 403 3. sınıf öğrencisinin katılacağı bu program sayesinde öğrencilerimizin ayrıca dil, sosyal iletişim becerileri, bilgiye hızlı erişim gibi noktalarda da gelişim sağlamalarının önü açılacak. Tüm bu etkinlikler sayesinde çocuklarımızın eğitimlerine katkı veriyoruz, onlar da eğlenirken öğreniyorlar” dedi. Başkan Kavuş, Meram Gelişim Akademi (MEGA) kapsamında ilçe genelindeki özel ve resmi okullarda eğitim gören diğer sınıf ve yaş grubundaki öğrencilere yönelik projelerin de devam ettiğini ifade ederek sözlerini sonlandırdı. 

doganin-ve-hayatin-kapilarini-1.jpg

doganin-ve-hayatin-kapilarini-2.jpg

doganin-ve-hayatin-kapilarini-9.jpg

 

HABERE YORUM KAT