1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Mepaş, enerji verimliliğine dikkat çekti!
Mepaş, enerji verimliliğine dikkat çekti!

Mepaş, enerji verimliliğine dikkat çekti!

Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş.(MEPAŞ), enerji verimliliği haftasında MEDAŞ Sanat Galerisi’nde “Elektriğin Tarihçisi ve Enerji Verimliği” konulu sergi açılışı gerçekleştirdi.

A+A-

Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş.(MEPAŞ), enerji verimliliği haftasında MEDAŞ Sanat Galerisi’nde “Elektriğin Tarihçisi ve Enerji Verimliği” konulu sergi açılışı gerçekleştirdi.  

Açılışa Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hülya Şevik, MEPAŞ Genel Müdürü İlker Aslanargun ve sanatseverler katıldı. Sanatseverler tarafından yoğun ilgi gören sergi 28 Ocak tarihine kadar devam edecek.

icerik-iki-013.jpg

‘ENERJİ TASARRUFUYLA İLGİLİ FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİK’

Düzenledikleri sergi ile enerji tasarrufuna dikkat çektiklerini belirten Genel Müdür İlker Aslanargun, “Enerji Verimliliği kanunu gereği Ocak ayının ikinci haftası enerji verimliliği haftası olarak ilan edildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK, Sivil Toplum Kuruluşları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından bu kapsamda etkinlikler düzenleniyor. Biz de enerji şirketi olarak bu etkinliklerin dışında kalamazdık. Özellikle ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyindeki öğrencilerimize enerjinin verimli kullanılması ve tasarrufuyla ilgili bazı farkındalıklar yaratmak adına bu sergimizi düzenledik. Bu serginin düzenlenmesi aşamasında bizden yardımlarını esirgemeyen Karatay Üniversitesine, Cumhurbaşkanlığı Devlet arşivinden tarihi dokümanların temin edilip bir çoğunun Osmanlıca olan bu tarihi dokümanların Türkçeye çevrilmesinde bize yardımda bulan Necmettin Erbakan Üniversitesine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hedef kitlemiz öğrencilerin olduğu için bize yardımda bulunan il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine de teşekkürü bir borç biliriz. Gençlerimize enerjinin verimli kullanılması ve tasarrufuyla ilgili bir farkındalık oluşturabilirsek ne mutlu bize. Her ne kadar hedef kitlemiz öğrenciler olsa da ilgisi olan, elektriğin tarihçesi hakkında da bilgi sahibi olmak isteyen herkesi sergimize bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

ilker-aslanargun-icerik.jpg

SÜMEYRA KENESARI/ YENİ HABER GAZETESİ 

icerik-dort-005.jpgicerik-bes-012.jpgicerik-son.jpg

 

HABERE YORUM KAT