1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Meram Tıp öğrencileri akademiye hazırlanıyor
Meram Tıp öğrencileri akademiye hazırlanıyor

Meram Tıp öğrencileri akademiye hazırlanıyor

Türkiye’nin en köklü tıp fakültelerinden olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, öğrencilerini akademiye hazırlama programlarını başlatıyor.

A+A-

Türkiye’nin en köklü tıp fakültelerinden olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, öğrencilerini akademiye hazırlama programlarını başlatıyor. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Doğan’ın destekleri ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pembe Oltulu’nun öncülüğünde başlayan programda, eğitiminin yüzde 80’ini tamamlayan 95 öğrenciye sertifikaları verildi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, öğrencilerini akademiye hazırlıyor. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Doğan’ın destekleri ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pembe Oltulu’nun öncülüğünde başlayan programda, eğitiminin yüzde 80’ini tamamlayan 95 öğrenciye sertifikaları verildi.

DÜNYADA BU ALANDA SES GETİRMEK İSTİYORUZ

Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yapılan açıklamada, “Geleceğin Tıp Akademisi ve bilimsel gelişmeleri bugünün gençlerinin omuzlarında yükselecek. Ülkemizin en köklü Tıp Fakültelerinden olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi olarak ülkemiz adına bir yeniliğe öncü oluyor ve Tıp Fakültesi öğrencilerimizi akademiye hazırlama programlarını başlatıyoruz. Hocalarımızın deneyim ve bilgisi ile genç asistan hekimlerin ve tıp öğrencilerinin aktif, dinamik çalışma azmini harmanlayarak geleceğe damga vuracak güncel, yenilikçi çalışmaları ortaya koymak ve sonuçlandırarak insanlığa fayda sunmak, hastaların ızdıraplarına çare olabilmeye çalışmak hedefimizdir. Dünyada bu alanda ses getirmek, geleceğin Tıp Akademisine Meram Tıp imzasını atmak inancıyla çalışıyoruz. Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Doğan’ın öncülüğünde, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü’nün büyük destekleri ile öğrencilerimizin azim ve inancının katlanarak büyüdüğünü görmek mutluluk verici. Fakülte bünyesindeki tüm hocalarımızın desteği bu yoldaki en önemli yardımcımız” denildi.

PROGRAM HER YIL DÜZENLENECEK

Programın, yılda iki kere ve bundan sonraki yıllarda devamlı olarak düzenlenmesinin planladığına yer verilen açıklamanın devamında, “Akademiye hazırlıktaki önemli 10 ya da daha fazla hususun ele alındığı Akademik Gelişim Programımızın ilkini 1. sınıftan 6. sınıfa kadar Tıp Fakültesi öğrencilerimiz için hazırladık. Programda 10 kıymetli hocamız önemli konuları ele aldılar ve bu konudaki tecrübelerini gençlere aktardılar. Yüz yüze planladığımız eğitim seminerlerimizde Covid pandemisi nedeniyle katılımı 120 kişi ile sınırlandırdık. Kayıtlar açılır açılmaz tüm kontenjanın yarım saat içerisinde dolması ümidimizi daha da artırdı. Gençlerin istek ve dinamizmine ilk günden şahit olmamızı sağladı. Programın başından beri öğrencilerimiz içerik program dizaynı ve poster sunumlarında birebir görev aldılar. Öğrenci temsilcimiz Hale Özgümüş program öğrenci temsilcisi olarak aktif çalışırken Mehmet Ali Demirci duyuru, poster dizayn ve tasarlamalarda görev aldı. Bu program sayesinde öğrencilerimiz akademiye hazırlanırken aynı zamanda sosyal hayata da hazırlamaktadır” ifadelerine yer verildi.

ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Programın yüzde 80’ini tamamlayan 95 öğrenciye sertifikaları, kendilerine bu eğitimleri veren hocaları tarafından verildi. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Doğan (telekonferans ile), Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Serhat Tokgöz ve hocalar ile öğrenciler katıldı.  Tören, Öğrenci temsilcisi Hale Özgümüş, Program Danışman Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pembe Oltulu, Dekan Prof. Dr. Metin Doğan (telekonferans ile) ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan’ın konuşmalarının ardından eğitici hoca ve katkı veren öğrencilere teşekkür sertifikası, katılan öğrencilere ise katılım belgesi takdimi ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Serhat Tokgöz’ün kapanış konuşması ile sona erdi. Programın sonunda sertifika alan öğrencilerin dahil olduğu aktif çalışma grupları oluşturularak, yapılacak bilimsel çalışmalarla programın devamının sağlanması planlandı. 

img-8900-001.JPG

img-8899.JPG

whatsapp-image-2021-11-09-at-09-59-29.jpeg

HABERE YORUM KAT