Meram’da çocuk şenliği geleneği bozulmadı

Meram Pirebi Mahallesi’nde geleneksel Çocuk Şenliği, mahalle muhtarı Özkan Aşık’ın koordinatörlüğünde gerçekleşti.
Meram’da çocuk şenliği geleneği bozulmadı

Meram Pirebi Mahallesi’nde geleneksel Çocuk Şenliği, mahalle muhtarı Özkan Aşık’ın koordinatörlüğünde gerçekleşti. Muhtar Özkan Aşık öncülüğünde düzenlenen programa mahalle halkı yoğun ilgi gösterdi. Aşık, “Pandemiden sonra çocukları eğlendirmek için bir organizasyon düşündük ve çocuk şenliği organizasyonunu yaptık. Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz şenliğimize vatandaşlar tarafından yoğun ilgi olunca bu yıl da gelenek haline getirip devam ettirmek istedik. Bu geleneği devam ettirmeyi düşünüyoruz. Başta mahalle sakinlerimiz olmak üzere herkesi davet ettik. Oyun gruplarından palyaçolara, müzikten tiyatro gösterisine, hediye ve çekilişlerimizle çocuklarımıza keyifli bir gün yaşatmak istedik” diye konuştu.

GELENEK HALİNE GETİRİLDİ!

“Çocuklarımız eğlensin, bir farkındalık olsun” diyen Aşık, “Bu organizasyonu geçen yıl düşündük. Bu yıl da ikincisini yapıyoruz ve önümüzdeki senelerde devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bu şenliği gelenek haline getirdik. Sizler eğleniyorsanız bizim için önemli olan budur. Ben çocukları çok seviyorum. Onların yüzünün gülmesi benim en büyük mutluluğum” açıklamalarında bulundu.

“ÇOCUKLARIMIZ DOYASIYA EĞLENDİ”

Pirebi Mahallesi sakinlerinden Hatice Gezer, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Muhtarımız bizlerle çok ilgileniyor. Çocuklarımız doyasıya eğlendi. Umarım bu etkinlik bütün mahallelere örnek olur. Başta muhtarımız olmak üzere şenlikte görev alan herkese teşekkür ederim” dedi. Serap Serin ise, şenliği çok beğendiğini ve çocuklara güzel bir aktivite olduğuna dikkat çekti.

RAHİME KONGUR / YENİ HABER GAZETESİ