Meram’ın büyük konut hamlesi sürüyor, Oruç Reis Evleri’nin temeli atıldı

Meram’ın büyük konut hamlesi sürüyor, Oruç Reis Evleri’nin temeli atıldı

Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan Oruç Reis Evleri’nin, temel atma töreni gerçekleşti. Büyük Konut Hamlesi’nin yedinci halkası olan Oruç Reis Evleri’nin temel atma töreni dualarla yapıldı.

Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan ‘Büyük Konut Hamlesi’nin yedinci halkası Oruç Reis Evleri’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Meram Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Kazım Küçükçöğen, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, MHP Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman, AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Yurdaışık, Konya Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Kasım Akta, Meram Belediye Meclisi üyeleri, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Demir, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

meramin-buyuk-konut-hamlesi-suruyor-2.jpg

Meram tarihinin en büyük ve en kapsamlı dönüşüm sürecinin yaşandığına vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Birçok aileye daha konforlu, daha modern, daha yaşanabilir, daha rahat, daha sağlıklı bir yaşam kazandırdık. Şükürler olsun ki böylesi önemli bir süreci yürütmek, geliştirmek ve büyütmek bizlere nasip oldu. Değişim ve dönüşüme hayati ihtiyaç duyan Meram için kurulan her bir kooperatif büyük önem taşıyor. Üç yıl önce başlattığımız Büyük Konut Hamlesi, Meram’ın Kentsel dönüşümüne sağladığı katkının yanı sıra ortaya çıkan konut açığının kapatılmasında ve durgunluk yaşayan inşaat sektörünün canlanmasına da adeta ilaç oluyor. 6 bin 569 konutun inşaat sektörüne kazandırdığı hareket ve bereket de bu işin bir başka güzel tarafı oldu. Hemşerilerimizi bir yuva sahibi yapmasının yanı sıra malzemecisinden işçisine, mühendisinden nakliyecisine kadar herkesin yüzünün gülmesi bizim için bir başka sevinç. Hangi açıdan bakılırsa bakılsın her bir kooperatif şehre yeni bir umut aşıladı” diye konuştu.

meramin-buyuk-konut-hamlesi-suruyor-9.jpg

‘MERAM’A KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Talep olduğu sürece projelerini her zaman sürdürmeye devam edeceklerini söyleyen Mustafa Kavuş, konuşmasına şöyle devam etti; “Oruç Reis Evlerine sadece Meram’lıların ve Meram’da ki her bir ikametgahtan da yalnız tek bir kişinin başvurabilmesini sağladık. Hal böyle iken bile Oruç Reis Evleri’ne başvuru sayısı 14 bin 202 oldu. Yakalanan başvuru sayılarının, bizlerin sorumluluğunu bir kat daha artırdığının da bilincindeyiz. Hemşerilerimizin teveccühü bizleri bu noktada gayretlendirmeye ve şevklendirmeye devam ediyor. Bizlere güven duyan, müracaatlarıyla bu projelere destek veren tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Bizler de, kooperatifte görev alan arkadaşlarımız da hemşerilerimizin güvenlerini boşa çıkarmamak adına ciddi ve yoğun bir çalışma ortaya koyuyor, bu çalışmaların neticesini de inşaatlarda yakalanan kalite ve hız ile alıyoruz. Hemşerilerimizin talep ve beklentileri devam ettiği sürece bizler de bu noktada çalışmaya, yeni projeler üretmeyi sürdürecek, Meram’a kazandırmaya devam edeceğiz. Değişen, dönüşen ve yenilenen Meram’ın yüz akı projelerinden biri olan Oruç Reis Evlerimizin ilçemize, şehrimize ve insanımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, kazasız belasız, güzelliklerle ve hızlı bir şekilde tamamlamayı, sakinlerine de sağlıcakla ve mutlulukla oturmayı nasip etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

meramin-buyuk-konut-hamlesi-suruyor-4.jpg

‘CUMHUR İTTİFAKI YAPILAN HİZMETLERİN GURURUNU VE MUTLULUĞUNU YAŞIYOR'

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan ise “Çok kıymetli Meram Belediye Başkanımızın Meram’a verdiği değerin ve ortaya koyduğu değerli çalışmaların bir kez daha gururunu yaşıyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza tüm özverili ve gayretli çalışmaları için şükranlarımı sunuyor, temeli atılan Oruç Reis Evleri’nin hemşerilerimize, Meram'ımıza ve Konya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Şehrimize ve ülkemize birbirinden değerli yatırımlar kazandıran bu birlikteliğimiz daim olsun” diye konuştu. Çocukluğunun geçtiği bu bölgenin çok güzel hizmetler görmesinden dolayı yaşadığı mutluluğu dile getiren AK Parti İl Başkan Vekili Kazım Küçüköğen ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların önderliğinde pek çok yatırım kazanan Konya’ya kazandırılan yeni bir hizmetin daha temelinin atılacak olmasından dolayı gurur ve heyecan duyduğunu belirtti. Küçükçöğen, inşaatın kazasız, belasız tamamlanmasını ve ev sahibi olacak vatandaşların burada sağlıklı, huzurlu bir ömür geçirmeleri temennisinde bulundu.

meramin-buyuk-konut-hamlesi-suruyor-1.jpg

‘EMSALİNE AZ RASTLANIR BU ÇALIŞMAYI KUTLAMAMAK MÜMKÜN DEĞİL’

Meram ve Konya’ya yeni ve güzel bir hizmetin daha kazandırılmasına şahitlik ettiklerini ifade eden Meram Kaymakamı Ali Murat Kayhan, “Emsaline az rastlanır bu çalışmayı kutlamamak mümkün değil. Öncülük edilen kooperatif ile hem insanımıza ev, yuva kazandırılıyor hem de örnek bir şehircilik ve dönüşüm çalışmaları sergileniyor. Köklü bir şehre yeni bir soluk kazandırılıyor. İnsanlara kazandırılacak en güzel şey onları yuva sahibi yapmaktır. Başkan Kavuş ve ekibi bunu başardı. Bu nedenle kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

meramin-buyuk-konut-hamlesi-suruyor-13.jpg

‘TÜRKİYENİN EN BÜYÜK VE EN BAŞARILI KONUT HAMLELERİNDEN BİRİ’

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, bu çalışmanın sadece Konya’nın değil Türkiye’nin en başarılı konut hamlelerinden olduğunu vurgulayarak, “Meram’ın Büyük Konut Hamlesi, sadece Konya’nın değil Türkiye’nin en büyük ve en başarılı konut hamlelerinden biridir. Yakalanan sayı önemli bir sayıdır, elde edilen başarı önemli bir başarıdır. Meram, Selçuklulardan bu yana bizim marka ilçemiz, bugünlere taşınan bir değerimizdir. Her zaman övgüyle bahsedilen bir yerdir. Meram’ın marka değeri çok yüksektir. Bu tür yatırımlar da Meram’ın marka değerini artıran, tarihe, bugüne, geleceğe ve misyonuna uygun yatırımlardır. Bunu başaran Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Türkiye’nin idareci yetiştiren Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olarak mektepli, adı Türkiye ve dünya belediyeciliğinde başarılarla anılan Konya Büyükşehir Belediyesi’ndeki hizmetleri sebebiyle de alaylıdır. Konya’nın bugün yakaladığı başarılarda katkısı olan bir isimdir. Meram’ın meramını kavrayabilen ve bu doğrultuda çalışan, çabalayan ve üreten Mustafa Kavuş’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Onunla birlikte Meram gelişiyor, güzelleşiyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın koordinasyonunda Konya çok daha güzel işler başarmaya devam edecektir.” dedi. Konuşmaların ardından, 74 bin 289 metrekare arsa alanında toplam 1150 daire ile Konya’nın en büyük konut projelerinden birisi olacak Oruç Reis Evleri’nin temeli dualarla atıldı.

• BÜŞRA ERKUŞ / YENİ HABER GAZETESİ

meramin-buyuk-konut-hamlesi-suruyor-8.jpg

meramin-buyuk-konut-hamlesi-suruyor-6.jpg

Muhabir