1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Metal sanatla birleşti
Metal sanatla birleşti

Metal sanatla birleşti

Ayvazoğlu Metal, çalışmalarına yenisini ekleyerek ilerlemeye devam ediyor. Ayvazoğlu bünyesinde Metal Sanat Evini kuran Ayvazoğlu Metal Sahibi Selim Ayvaz, ürünlerini hem yurt içine hem de yurt dışına yaymayı başardı.

A+A-

Ayvazoğlu Metal 51 yıldır varlığını sürdürürken Selim Ayvaz’ın 3 yıl önce kurduğu Metal Sanat Evi, yurt içi yurt dışı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Metal Sanat Evi’ne ciddi anlamda bir talep oluşmaya başladığını söyleyen Selim Ayvaz, bu talep doğrultusunda 9 ile bayilik verdiklerini aktardı. Metal Sanat Evinde ilk olarak hobi amaçlı zigon sehpalar ve süs eşyaları ürettiklerini belirten Ayvaz, “Hobi amaçlı ürettiğimiz ürünler 2 yıl içerisinde ciddi bir alıcı bulmaya başladı. Metal Sanat Evi’nin isim hakkı bendeydi. 1 yıl önce bir şirket kurduk. Metal Sanat Evini markalaştırma yönünde bu riski aldık. Sonra kriz dönemi olmasına rağmen ciddi bir talep görünce müşteri potansiyeli çok fazla büyüdü. Bütün yaşadığımız sıkıntılara rağmen üretime yöneldik” dedi.  

salim-ayvaz-2.JPG

‘9 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ’

Ayvazoğlu Metal olarak 9 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydeden Ayvaz, “Ayvazoğlu Metal olarak 2010 yılında Karatay Sanayii’nden Büsan’a geldik. Tarım ve otomotiv sektörü ağırlıklı çalışıyoruz. 9 ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracatta en fazla talep gösteren ülkeler genelde Ortadoğu ülkeleri. Genelde Irak, İran, Suriye, Mısır ve Katar’a da çok ciddi anlamda ürün gönderdik. Biz Ayvazoğlu Metal’de genişletilmiş metale şekil veriyoruz” şeklinde konuştu.

ayvazoglu-metal-9.JPG

‘İŞSİZLİK PARASI KALDIRILSIN’

İnsanların masa başı iş istemesinden yakınan Ayvaz, “Verilere baktığımız zaman ciddi bir işsizlik oranı var. Sosyal medyada işçi bulma siteleri var. Bizim orada da elaman aradığımıza dair ilanlarımız var. Ama biz elaman bulamıyoruz. Baktığınız zaman Konya’da 30 firma konkordato çekmiş, bu adamlar elaman çıkarmış, oradaki elamanları bile alamıyoruz. Biz elaman bulabiliriz ama buradaki tek sıkıntı işsizlik parasıdır. Bu işsizlik parasını devlet ortadan kaldırırsa, biz ciddi anlamda elaman havuzuna sahip olabiliriz. İnsanlar işsizlik parasıyla kendisini geçindirebiliyor. O yüzden çalışmaya ihtiyaç duymayabiliyor. 6 ay sonra bir yere işe giriyor. Tekrar işten çıktıktan sonra bir 6 ay daha işsizlik maaşı alıyor” ifadelerini kullandı.

ayvazoglu-metal-2.JPG

‘350 TANESİ BENİM KAFAMDA TASARLADIĞIM ÜRÜNLERDİR’

Metal Sanat Evi’nin bünyesindeki ürünlere oluşan talep sonrasında showroom açtıklarını anlatan Ayvaz, “Şefikcan Caddesinde 200 metre karelik bir showroom oluşturduk. İstanbul’da da bir showroom açacağız. Oradaki merkezimiz ihracat ağırlıklı olacak. İstanbul büyük bir pazar, oradaki pazar payından da büyük bir şey çıkarabileceğimize inanıyorum. Şuan 2 showroomumuz var, bayilik sayımız 9 oldu.  Metal Sanat Evi’nde 450 tane ürün var. Bu ürünlerin 350 tanesi kendi kafamda tasarladığım ürünlerdir. Tasarımcılığının patenti de bana aittir” ifadelerine yer verdi.  

ayvazoglu-metal-3.JPG

‘GANA’DAN BİLE TALİP VAR’

Yaptıkları ürünlerin herkese ulaşılmasını istediklerini dile getiren Ayvaz, “Makine parkurlarımız üst düzey teknolojiye sahip olduğu için üretim maliyetini ucuza çıkarabiliyorum. Maliyet düşük olsun ki ucuza satalım. Çünkü benim ürünüm herkese ulaşsın. Benim ürettiğim üründe gönlü kalan herkes ürünümü alabilsin. Biz az kazanalım öz kazanalım ama bizim ürüne herkes ulaşsın. Bize şuanda Metal Sanat Evine Gana’dan bile bayilik için talip var. Metal Sanat Evi’nde hedefimiz gün geçtikçe çok daha yükseklere çıkıyor. İnşallah başarılı oluruz” diyerek sözlerini tamamladı.

•SÜMEYRA KENESARI / YENİ HABER GAZETESİ

ayvazoglu-metal-5.JPG

ayvazoglu-metal-6.JPG

ayvazoglu-metal-7.JPG

ayvazoglu-metal-8.JPG

 

ayvazoglu-metal-10.JPG

ayvazoglu-metal-11.JPG

ayvazoglu-metal-12.JPG

ayvazoglu-metal-13.JPG

ayvazoglu-metal-1.JPG

 

HABERE YORUM KAT