1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Meteoroloji'den kar ve sağanak uyarısı
Meteoroloji'den kar ve sağanak uyarısı

Meteoroloji'den kar ve sağanak uyarısı

Güneydoğu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yağış bekleniyor. Yağışlar Marmara ile Ege'nin iç kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur şeklinde diğer kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Sıcaklıklar iç ve batı kesimlerde azalacak.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, zamanla Marmara ile iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Trakya Kesiminde yoğun kar, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli, Muğla ile Antalya'nın batı ilçelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli yağmur ve sağanak, Çanakkale, Balıkesir, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

Doğu Anadolu'da yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve batı bölgelerde azalacağı, doğu bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.

HABERE YORUM KAT