1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Meteorolojiden Konya'ya 'zirai don' uyarısı!
Meteorolojiden Konya'ya 'zirai don' uyarısı!

Meteorolojiden Konya'ya 'zirai don' uyarısı!

Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde için zirai don uyarısında bulunuldu.

A+A-

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye'yi etkilemesi beklenen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte yarından itibaren Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde genelinde orta kuvvette ve yer yer kuvvetli zirai don beklendiği belirtildi.

Açıklamada, zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarının önem arz ettiği, zirai don etkisinin 20 Mart Cuma gününe kadar süreceği kaydedildi.

AKŞAM YAĞIŞ BAŞLIYOR

Bu akşam saatlerinden itibaren yağmur şeklinde başlayacak yağışların yarından itibaren Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışına döneceği tahmin ediliyor. 

Bu bölgelerde salı ve çarşamba günleri de aralıklarla kar yağışlarının devam etmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Türkiye'yi etkilemesi beklenen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte pazartesi gününden itibaren, Trakya, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’da zirai don beklendiğinden zirai faaliyetlerle uğraşanların dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor.

HABERE YORUM KAT