Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı! Konya'da yağış ne zaman görülecek?

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı! Konya'da yağış ne zaman görülecek?

Yurdun güneydoğu kesimlerinde yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağış bekleniyor. Konya'da yağış ne zaman görülecek? Detaylar haberimizde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yurdun güneydoğu kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın Adana'nın doğusu, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis çevreleri ile Kayseri, Elazığ ve Malatya'nın güney ilçeleri ve Şanlıurfa'nın kuzey kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/ m2), Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/ m2) olması tahmin ediliyor.

Ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Konya'da hava nasıl olacak?

Konya'da 16 Kasım Çarşamba günü parçalı bulutlu olması bekleniyor. Yarın en yüksek sıcaklık şehir merkezinde 16 derece olacak. Bir çok ilçe merkezinde sıcaklıklar ise 14-16 derece arasında değişiyor.

Kentte 17 Kasım Perşembe günü ise puslu bir hava bekleniyor. En düşük sıcaklık 3 derece iken bazı işçe merkezlerinde termometler sıfırın altında olacak (Akşehir ve Emirgazi'de -2, Kulu, Hadim ve Beyşehir'de -1, Bozkır, Tuzlukçu, Sarayönü ve Çeltik'te -3 iken Seydişehir'de -4, Karapınar'da -5 derece).

18 Kasım Cuma günü çok bulutlu bir hava hakim olacak ve Kulu ilçesinde yerel sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklıklar en yüksek 18 dereceyi bulurken en düşük sıcaklık ise kent merkezinde 8 derece olacak.

19 Kasım Cumartesi günü şehir merkezinde hava çok bulutlu olacak. En düşük 7 derece ile en yüksek sıcaklık 19 dereyi bulacak.

Cumartesi günü yağış beklenen ilçeler ise şöyle: Ahırlı, Bozkır, Derebucak, Hadim, Taşkent ve Yalıhüyük...

Etiketler :