1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Metin Şahin, güven tazeledi
Metin Şahin, güven tazeledi

Metin Şahin, güven tazeledi

Türkiye Tekvando Federasyonu Genel Kurulu'nda başkanlığa bir kez daha Metin Şahin seçildi. Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı olan Şahin, 180 oy aldı

A+A-

Ankara'daki The Green Park Otel'de düzenlenen genel kurulda mevcut başkan Metin Şahin ile dünya şampiyonu ve olimpiyat ikincisi eski milli tekvandocu Bahri Tanrıkulu, seçimde yarıştı. Seçimde 292 delege oy kullandı. Oyların 180'ini alan Metin Şahin, üst üste 6. kez seçim kazandı. Bahri Tanrıkulu ise 109 oy aldı. Üç oy da geçersiz sayıldı. Görevde 2003 yılından bu yana bulunan Şahin, genel kuruldan bir kez daha güven oyu aldı.Genel kurulda ayrıca faaliyet ve denetim raporları da ibra edildi.

'CENTİLMENCE BİR YARIŞ OLDU' 
Seçim sonrası teşekkür konuşması yapan Metin Şahin, "Bu yarışı bize yakışır şekilde centilmence geçirdiğimiz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Aslında, ana temelinde Türk örf, adet ve geleneklerinin olduğu anlamlı bir spor branşıyız. Bugün bize yakışanı yaptık. Bütün delegelerimize teşekkür ediyorum. Yolumuz açık. Allah'ın izniyle hedefimiz 2024. Biz bir aileyiz. Seçim burada bitti, artık herkes kucaklaşacak. Herkes bizim kardeşimizdir." ifadelerini kullandı. 


HABERE YORUM KAT