1. HABERLER

  2. KONYA

  3. MFT Akademi eğitimde kaliteyi yakalıyor!
MFT Akademi eğitimde kaliteyi yakalıyor!

MFT Akademi eğitimde kaliteyi yakalıyor!

İçinde bulunduğumuz 2021 yılında eğitim-öğretim hayatına kazandırılan MFT Akademi Özel Öğretim Kursu, tecrübeli öğretmen kadrosuyla birlikte öğrencilerine kaliteli hizmet veriyor.

A+A-

İçinde bulunduğumuz 2021 yılında eğitim-öğretim hayatına kazandırılan MFT Akademi Özel Öğretim Kursu, tecrübeli öğretmen kadrosuyla birlikte öğrencilerine kaliteli hizmet veriyor. Tecrübeli eğitim kadrosuyla ve verdikleri kaliteli hizmetle adını eğitim hayatına yazdırmayı başaran MFT Akademi öğrencilerinin iyi bir üniversite kazanabilmeleri için var gücüyle çalışıyor. MFT Akademi öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında öncü kurum olma yolunda ilerliyor. MFT Akademi Özel Öğretim Kursu Sahibi Nadi Soylu verdikleri hizmetle ilgili bilgiler paylaştı.

‘OKULLAR KAPANSA BİLE VELİLERİMİZ MAĞDUR OLMAYACAK’

Pandemi döneminde velilerde ve öğrencilerde bir tedirginlik olduğunu söyleyen MFT Akademi Özel Öğretim Kursu Sahibi Nadi Soylu, “Özel Eğitim Kursumuzda üniversiteye hazırlanacak öğrencilere hazırlık kursu veriyoruz. Onların üniversiteye girebilmeleri için sınava hazırlıyoruz. Sınavı en iyi şekilde yapabilmeleri, en iyi yerleri kazanabilmeleri amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Yaklaşık 5 aydır faaliyet gösteriyoruz. Temmuz ayı itibarıyla kurslarımızı başlattık. Herkes gibi biz de eğitim öğretim yılına başladık ve şu anda da devam ediyoruz. İnsanlar pandemiden dolayı hâlâ bir tedirginlik yaşıyorlar. Pandemi geri gelecek mi, okullar kapanacak mı? Okullar kapanırsa özel öğretim kurslarına para verecek miyiz?’ gibi insanların akıllarında sorular var. Her ne kadar Milli Eğitim Bakanlığımız, ‘okulları kapatmayacağız’ dese de insanlarda hâlâ bu açıdan bir tedirginlik devam ediyor. Veliler çocuklarını kurslarımıza kayıt yaptırdığında Pandemi döneminde okullar kapatılsa dahi onları mağdur etmeyeceğimizi anlatıyoruz. Rehber öğretmenimiz süreçle ilgili velilerimizle görüşmeler yapıyor. Şu anda pandemiyle alakalı bir sıkıntımız yok” diye aktardı.

‘HAK ADALETİ DOĞURUYOR’

Eğitim kurumunda oldukça adaletli davrandıklarını belirten Soylu sözlerine şu şekilde devam etti: “ Herkes bir şekilde aynı işi yapıyor ama önemli olan şey öğrenciye ne kadar fayda sağladığımızdır. Bunun için kaliteli öğretmenlerle çalışmanız gerekiyor. Şu anda bizim çalıştığımız bütün öğretmenlerin en az 20 yıllık dershanecilik tecrübesi vardır. Yeni öğretmen çalıştırmıyorum. Yeni öğretmen çalıştırmayınca bunun maliyeti iki katına çıkıyor. Bununla ilgili bir anket yapacak olsak öğrencilerimizin yüzde 99.9’u öğretmenlerinden memnundur. Kendi çocuğumun nasıl bir eğitim alması gerektiğini düşünüyorum ve ona göre eğitim veriyorum. Burada kimsenin hakkını kimseye yedirmiyorum. Öğretmenin zamanında derse girmesini, zamanında dersten çıkmasını, öğrencinin kesinlikle bu verdiği paranın karşılığını almasını istiyoruz. Bu konuda oldukça iyi olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü disiplinli bir çalışma sistemimiz var. Böyle olunca hak adaleti doğuruyor. İnşallah böyle devam etmeye çalışacağız.”

‘GİDEBİLECEKLERİ TEK YER ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARIDIR’

MFT Akademi’de verdikleri hizmetten bahseden Soylu, “Üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencimize 1 yıl boyunca 600 saat civarında ders veriyoruz. 60 tane deneme yapıyoruz. Ek kaynak veriyoruz. Öğrencilerimizin en kaliteli eğitimi alabilmesi için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Kontenjanımızı hemen hemen doldurduk. Bu seneki aldığımız öğrenciler önümüzdeki sene bizim vitrinimiz olacaklar. O nedenle onların en iyi şekilde sınava hazırlanmaları sağlamaya çalışıyoruz. Hedefimiz daha çok üniversiteye daha iyi bölümlere daha çok öğrenci yerleştirmektir. Özel okulda okuyan çocukların yüzde 90’ı üniversiteyi kazanabilir. Durumu çok iyi olmayan öğrencilerin gelebileceği tek yer özel öğretim kurslarıdır” diyerek sözlerini noktaladı.

mft-1.jpg

mft-2.jpg

mft-3.jpg

mft-4.jpg

nadi-soylu.jpg

HABERE YORUM KAT