1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP Genel Başkan Yardımcısından yerel basına destek çağrısı
MHP Genel Başkan Yardımcısından yerel basına destek çağrısı

MHP Genel Başkan Yardımcısından yerel basına destek çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, zor durumda olan yerel medyanın acilen desteklenmesi gerektiğini söyledi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, zor durumda olan yerel medyanın acilen desteklenerek, resmi ilan gelirlerinin artırılmasını, vergi ve SGK prim borçlarının en az bir yıl süreyle ertelenmesini, telif bedelleri başta olmak üzere RTÜK payı ile frekans bedellerinin bir süre alınmamasını, TÜRKSAT uydu bedeli ödemelerinin bir süre ertelenmesini ve indirim yapılmasını, kamu spotları yayınlarının ücretlendirilerek TÜRKSAT ve RTÜK ödemelerinden mahsuplaşmasının sağlanmasını önerdi.

Kalaycı, "Toplumu yakından ilgilendiren belediye meclisi ve encümeni ile il genel meclisi ve hizmet birlikleri karar ve duyuruları resmi ilan olarak her şehirde yerel gazetelerde yayımlanmalıdır. Hayatlarını tehlikeye atarak görev yapan gazeteciler ve medya çalışanları ücretlerini sağlıklı olarak alamamaktadır. Basın çalışanlarına ve işsiz kalanlara Basın İlan Kurumu vasıtasıyla maaş desteği verilmelidir. Ayrıca tüm medya çalışanlarına bir yıllık maaşlarının yarısı kadar isteğe bağlı olarak uzun vadeli faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır" şeklinde konuştu.


HABERE YORUM KAT