1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Mıhoğlu Halı Temizleme kalitesini belgeyle ispatladı
Mıhoğlu Halı Temizleme kalitesini belgeyle ispatladı

Mıhoğlu Halı Temizleme kalitesini belgeyle ispatladı

Konya'nın halı temizleme sektöründe lider markası Mıhoğlu Halı Temizleme, koronavirüs sürecinde de kalitesini aldığı belgeyle ispatladı. Firma sahibi Mehmet Hasip Mıhoğlugil, TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin elinden aldı.

A+A-

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vakaları sonrası temizliğin önemi bir kat daha arttı. Yetkililer tarafından sık sık vurgulanan maske+sosyal mesafe ve hijyen üçlüsünün en önemli ayaklarından olan temizlik sadece kişisel hijyenin değil ortam ve eşya temizliğinin de önemini ortaya çıkardı. Ev ve iş yerlerinin vazgeçilmez eşyalarından olan halı temizliği de bu dönemde en hassas unsurlardan birisi haline geldi. Konya'da 20 yılı aşkın süredir bu alanda hizmet veren Mıhoğlu Halı Temizleme, başarısıyla koronavirüs döneminde de parlayan markalar arasına yerleşti. Halı temizliğinde gösterdiği hassasiyeti bu dönemde daha da artıran Mıhoğlu, kalitesini aldığı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belesiyle ispatladı. Firma sahibi Mehmet Hasip Mıhoğlugil belgeyi Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin elinden aldı.

mihoglu-hali-temizleme-covid-19-2.jpg

Teslim töreninde Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof.Dr. Adem Şahin de hazır bulundu.

mihoglu-hali-temizleme-covid-19-7.jpg

TÜRKİYE'DE İLK KEZ MIHOĞLU SAHİP OLDU

Türkiye'de halı temizleme sektöründe ilk kez bu belgeye firmalarının sahip olduğunu ve haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Mehmet Hasip Mıhoğlugil, "Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımızın elinden bu belgeyi almak bizleri onurlandırdı. Sadece bu belgeye sahip olduğumuz için değil, Konya'mıza kazandırdığımız için gururlandık. Şehrimizin insanlarının daha hijyenik, daha güzel hizmet almaları bizleri mutlu etmektedir. Halı temizleme alanında Türkiye'de ilk kez bu belgenin sahibi biz olduk. Konya'yı, işimizi ve müşterilerimizi çok seviyoruz. Mıhoğlu Halı Temizleme olarak ilkleri başarmaya ve 20 yıldır olduğu gibi yine aynı kalitemizi sürdürmeye devam edeceğiz' dedi.

mihoglu-hali-temizleme-covid-19-1.jpg

'EN ÖNEMLİ KRİTERİMİZ TEMİZLİK'

En hassas noktalarının temizlik olduğunu dile getiren Mehmet Hasip Mıhoğlugil,  "Firma olarak en önemli kriterimiz temizliktir. Mıhoğlu Halı Temizleme olarak çok güzel bir tesis kurduk. Bu tesisimize yakışır şekilde de TSE'nin Covid-19 Güvenli Üretim belgesini aldık. Konyalı kardeşlerimize daha hijyenik hizmet verebilmek için halılar temizlerken koranavirüse karşı özel olarak işlem yapmaktayız. Bu hassaslığımız sayesinde de belgemizi almış olduk' diye konuştu.

mihoglu-hali-temizleme-covid-19-8.jpg

KORONAVİRÜSE KARŞI ÖZEL ÖNLEM

Halı temizliği işlemi öncesi ve sonrasında da koronavirüse karşı önlemleri olduğunu kaydeden Mehmet Hasip Mıhoğlugil, 'Halıları müşterilerimizden alırken biyosidal ilaçlamadan sonra aracımıza almaktayız. Çünkü bizler birer taşıyıcıyız. Araçlarımız gün içerisinde çok sayıda yeri gezerek ziyaret etmektedir. Bu sebeple eğer halısını aldığımız müşterimizden koronavirüs geliyorsa bile bunu engellemiş oluyoruz. Halılar tesisimize geldiğinde yıkama işlemi öncesi kıl ve tozunu almaktayız. Daha sonra arkalı önlü tek tek yıkamaktayız. Ardından da halının cinsine göre klor, hidrojen peroksit veya biyosidal ilaçları son durulamada kullanmaktayız. Kuruduktan sonra da tazyikli buhar vererek halının üzerindeki bütün bakterileri öldürerek tertemiz şekilde müşterimize teslim etmekteyiz' ifadelerini kullandı.

mihoglu-hali-temizleme-covid-19-4.jpg

MEMNUNİYET ODAKLI ANLAYIŞ

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sistemleri olduğunu, halı teslimatı sonrası müşterilerle tekrar irtibata geçtiklerini dile getiren Mehmet Hasip Mıhoğlugil, 'Herkes doğal olarak kaliteli hizmet almak istemektedir. Biz de onlara en güzel şekliyle hizmet vermekteyiz. Memnun kalmaktadırlar. Halıları teslim edildikten sonra görevli arkadaşlarımız dilek veya şikâyetlerini öğrenmek üzere müşterimizle irtibata geçmektedir. Bunu Türkiye'de yapan firma nadirdir. Müşterimiz bizim için bir günlük değildir. İşimizin arkasındayız. Sıhhate çok önem vermekteyiz. Eğer müşterimiz halısının temizliğinden memnun kalmadıysa sorgusuz sualsiz tekrar teslim alıp ikinci yıkama işlemini ücretsiz olarak yapmaktayız. Müşterimiz memnun kalana kadar da bu işlemi tekrar ederiz. Yeter ki Mıhoğlu'na karşı memnuniyetsiz kimse kalmasın. Bu sebeple de şehrimizde yıllardır sektörde değişmeyen marka olmayı başardık. Ayrıca bünyemizde 8 farklı aracımız bulunmaktadır. Kesinlikle kirli halı toplayan aracımızla temiz halıyı götüren aracımız aynı değildir. Bu noktaya özel önem göstermekteyiz. Temizlik için gereken tüm noktalara özel önem göstermekteyiz' diyerek sözlerini noktaladı.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

mihoglu-hali-temizleme-covid-19-3.jpg

mihoglu-hali-temizleme-covid-19-5.jpg

mihoglu-hali-temizleme-covid-19-6.jpg


 

HABERE YORUM KAT