1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Milli Eğitim Bakanı Özer'den sömestr tatiliyle ilgili önemli açıklama
Milli Eğitim Bakanı Özer'den sömestr tatiliyle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Özer'den sömestr tatiliyle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Özer'den katıldığı canlı yayında sömestr tatiliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tatilin öne alınacağı iddialara yanıt veren Bakan Özer, "Şu an için tatili bir hafta öne almak gibi planlamamız yok. Şu anda elimizdeki veriler yüz yüze eğitime ara vermeyi veya tatili bir hafta öne getirmeyi gerektirmiyor." dedi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN Türk'te Gece Görüşü'nde Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı. Bakan Özer canlı yayında, okullarda tatilin öne alınması ve yüz yüze eğitimle ilgili merakla beklenen sorulara cevap verdi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, CNN Türk canlı yayınına katıldı, merak edilen sorulara cevap verdi.

"TATİLİ ÖNE ALMA PLANI YOK"

Özer, ''Yüz yüze eğitme ara verip uzaktan eğitim en üst teknoloji ile devam etsek bile diğer bahsetmiş olduğum kayıpları telafi etmemiz mümkün değil. Sık sık illerimiz geziyorum. Her sınıfta öğrencilerimize soruyorum, ‘okulları kapatalım mı?’ herkes ‘hayır’ diyor. Omicrona karşı duyarsız olduğumuz anlamına gelmiyor bu. İki hafta sonra tatil devreye girecek. Ara tatili bir hafta öne almak gibi bir plan yok.'' ifadelerini kullandı.

KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE GİDİYORUZ! YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM

Özer açıklamasında, ''Tüm sınıfları kapanmış bir okul yok. Bunlar değişebilir ama istişare edip planlamalar yapabiliriz ama şu an için yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Öğrencilerimiz çok daha fazla istekliler. Çok kontrollü bir şekilde gidiyoruz.'' dedi.

HABERE YORUM KAT