MİT operasyonu... Saldırı hazırlığındaki terörist etkisiz hale getirildi

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı (MİT), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) üslerine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen PKK/KCK mensubu Mehmet Akin'i, Irak'ın kuzeyinde düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.
MİT operasyonu... Saldırı hazırlığındaki terörist etkisiz hale getirildi

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 2013'te Irak'ın kuzeyindeki Avaşin'de PKK/KCK'nın kırsal kadrolarına katılan "Harun Egid" kod adlı Mehmet Akin, 2016 yılına kadar saldırı ve sabotaj eğitimi aldı. Ardından Hakurk'a geçen terörist, 2019 yılı itibariyle Irak'ın kuzeyinde örgütün tünel yapım çalışmalarında yer aldı. Güvenlik güçlerine yönelik çeşitli eylemlerde bulunan ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan aranan teröristin, Irak'ın kuzeyinde Pençe Operasyonlarının sürdürüldüğü bölgede TSK üslerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edildi. Bunun üzerine MİT tarafından terörist Akin'in etkisiz hale getirilmesi için karar alındı.

MİT'in sahadaki ajanları aracılığıyla terörist Akin'in, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk kırsalında saklandığı tespit edildi. TSK üslerine saldırı yapma amacıyla ağır silah, saldırı ve sabotaj eğitimleri aldığı öğrenilen teröristin etkisiz hale getirilmesine yönelik saha ajanlarının da katılımıyla operasyon başlatıldı. Terörist Akin, saldırı hazırlığına geçtikten sonra MİT tarafından düzenlenen nokta operasyon ile etkisiz hale getirildi.

MİT operasyonu... Saldırı hazırlığındaki terörist etkisiz hale getirildi

Kaynak:DHA

Etiketler :