1. HABERLER

 2. GÜNCEL

 3. Mobil Beton Santrali Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Mobil Beton Santrali Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Mobil Beton Santrali Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Mobil Beton Santrali Nedir? Özellikleri Nelerdir?

A+A-

 

İnşaat projelerinin neredeyse hepsinde beton kullanılmaktadır. Günümüzde ise yüksek oranda karıştırma teknolojilerine sahip ve ‘Hassas Tartım’ beton santrallerde üretilmektedir. Yüksek kaliteli betonlar, çimento, katkı malzemeleri ve su gibi malzemeler önceden yapılarak laboratuvar testi ortamlarında belirlenmektedir. Beton reçeteleri dikkate alınarak en uygun ve hassas bir şekilde tartım kantarları aracılığı ile tartılmaktadır. Buna ilaveten yüksek verime sahip hızlı beton mikserleri aracılığı ile homojen bir şekilde karıştırılmak sureti ile yüksek nitelikte kaliteli beton üretilmektedir.

Mobil beton santrali nedir? Fiyatları nedir? Özellikleri Nedir ? Mobil beton santrali taşınabilir özelliğe sahip beton santrallerine verilen isimdir. Kısa süre için oluşturulan projelerinizde seri beton üretimleri için en iyi seçim mobil beton santralleri olmaktadır. Geçmiş zamanlarda beton santralinin neredeyse hepsi, sabit beton santralleri adı altında üretilmekteydi. Ve en küçükleri bile 4 ya da 5 adet tır aracılığı ile taşınmakta idi. Belirli alanlarda, belirli sürelerde kurulan sabit beton santralleri, eskiden beri yer değiştirmeksizin aynı yerlerde beton üretimleri gerçekleştirilmekte idi. Fakat projede beton ihtiyaçlarının artması, inşaat sektöründe projenin çoğalmasından dolayı, inşaat firmaları zamanla kendi projesi için kendi betonlarını üretmiştir. Kaldı ki projenin kısa süre içerisinde bitirilmesi amacı ile inşaat firmalarının kendi projeleri için kendi betonlarını üretmesi gerekmektedir.

İnşaat firmalarının, projelerini tamamlandığı anda diğer projelerde kullanabilmesi amacı ile mobil beton santralleri tasarlanmıştır. Mobil beton santrallerinin tasarlanmasının diğer bir amacı da daha esnek, hızlı ve kolay taşınabilir özelliklere sahip olmasıdır. Mobil beton santraller, normal bir beton santralinde olan tüm ünite arkalarında tekerlekleri olan ve dingil mobil şase üzerlerine yerleştirilmesi ile tasarlanmıştır. Herhangi bir tır çekicisi mobil üniteleri çekerek sevk edebilmektedir. Buna ek olarak beton santraller bu yollar ile mobil hale getirilmiş olmaktadır.

Mobil Beton Santrali Özellikleri Nelerdir?

Mobil beton santrali, sabit beton santrallere oranla kullanıcısına büyük imkân ve ayrıcalıklar tanımaktadır. Mobil beton santrallerinin pek çok yönden avantajını ve özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün:

 1. Mobil beton santrallerimizin ana ünitesi 1 adet tır çekicileri ile taşınabilmektedir.
 2. Mobil beton santrallerimiz, daha kolay bir şekilde taşınabilir özelliğe sahiptir.
 3. Daha kolay kurulabilen ve daha hızlı olma özelliğe sahip olan mobil beton santraller, sökülebilir bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra yer değiştirilebilir avantajını da elinde bulundurduğundan dolayı kullanıcısına oldukça esneklik sağlamakta.
 4. Proje alanları için de kurulabilmekte olup nispeten daha az kurulum alanlarına ihtiyaç duymaktadır.
 5. Düz beton zeminler üzerine kurulabilmektedir.
 6. Nispeten daha az beton temeline ihtiyaç duymaktadır.
 7. Kolay kuruluma sahip olma avantajını elinde bulundurması sebebi ile bazen bazı durumlarda izin almak gerekmez.
 8. Mobil beton santrallerimizin dış ölçüleri, Avrupa karayolu standartlarına uyumlu olarak tasarlanmıştır.
 9. Mobil santrallerimiz, özel bir izin dahilinde oldukça uzak ülkelere bile karayolu taşımacılığı vasıtası ile sevk edilmektedir.
 10. 10-Deniz yolu ile de bütün ülkelere sevk edilebilme imkânını elinde bulundurmaktadır.
 11. 11-Mobil beton santrallerimizde ‘Agrega Bunkeri’ sıklıkla kare tip bunkerlerden olup bir tarafta 2 adet agrega gözü, diğer tarafta başka 2adet agrega gözü karşılıklı yerleştirilmiştir. Agrega bunkerleri, çelik veya beton agrega yükleme rampaları ile doldurabilmektedir. Buna ilaveten biraz daha efektli şekillerde ‘Agrega Ön Besleme’ sistemleri ile doldurulabilmektedir.
 12. Mobil beton santralinde pnomatik, su ve elektrik tesisatları genelde fabrikada üretilir. Ve mobil santraller üzerinde hazır çekilmiş halde üretilmektedir. Bu özelliği sayesinde mobil santralinin kurulacağı ortamda oldukça fazla zaman tasarrufları sağlamaktadır. Ve mobil santral kurulum sürelerini kısaltmaktadır.

Yukarıda bahsedilen bu mobil beton santralleri özellikleri sayesinde bilhassa proje bazlı olarak çalışan inşaat firmalarına büyük kolaylık tanımaktadır. Bu bağlamda mobil beton santralleri, toplam maliyette oldukça tasarruflu imkânlar sağlarken kullanıcılarına da büyük esneklikler sağlamaktadır.

Mobil Beton Santralleri Fiyatları Nedir?

Ürettiğimiz mobil santraller, güvenilir ve dengeli taşımalar için çift aks ile üretilmektedir. Ekipman aracılığı ile yalnız tek römorklu tır vasıtası ile taşınabilmektedir. Mobil beton santralleri fiyat bilgileri için üretim kapasitelerine göre size en uygun santrali seçerek ürünün altındaki linkten fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Uzman personellerimiz size fiyatla ilgili bilgi paylaşımını en kısa sürede yapacaktır.  Ürünlerimizin tamamı servis ve yedek parça güvencesi olan ürünlerden oluşmaktadır. Satış sonrası destek ekiplerimiz ile üretimde ara vermeden kaliteli ve yüksek standartlı ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.

Websites: https://www.umman.com.tr/

Mail: info@umman.com.tr

Telefon: +90 (312) 394 19 90

 

HABERE YORUM KAT