Murat Kurum; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı mı olacak

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından en çalışkan ve başarılı bakanlar arasında olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yeni kabine yer almaması İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterileceği yorumları yapıldı.

Yayınlanma:
Murat Kurum; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı mı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabineyi açıkladı. Yeni Kabinede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Mehmet Özhaseki getirildi. Önceki Bakan Murat Kurum görevinde en başarılı ve çalışkan bakanlar arasında olurken, yeniden görev verilmemesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterileceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

Yerel Seçimler 2024 yılı Mart ayında yapılacak. Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’nin en başarılı bakanlarından olan ve İstanbul için önemli değişimleri başlatacak olan Murat Kurum ilk sırada olması konuşuluyor. Zira Murat Kurum, İstanbullular için de çok önemli isimlerin başında geliyor. Bakan Kurum, İstanbul’a büyük önem verirken, İstanbul’un olası bir büyük depremden en az hasarla çıkması için “Yarısı Bizden” kampanyasını başlatan amiral isim olarak tarihe adını yazdırmıştı.