1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Mustafa Kabakcı: Konya’ya büyük katkı sağladı
Mustafa Kabakcı: Konya’ya büyük katkı sağladı

Mustafa Kabakcı: Konya’ya büyük katkı sağladı

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Konya’nın değerli isimlerinden, Kombassan Holding Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram, sevenleri tarafından anılıyor. O dönem, Haşim Bayram ile yol arkadaşlığı yapan dostları görüşlerini Yeni Haber'e anlattı. Haşim Bayram’ın idealist kişiliğiyle, üretime, büyümeye verdiği önemle ülkesini güçlü kılmak için büyümeye odaklı bir iş insanı olmanın yanında; eğitime, akademik camiaya ve İslami ilimlere önem veren lider bir kişilik olduğu yönünde ortak kanaat bildirildi.

A+A-

Haşim Bayram’ın Konya sanayisine önemli katkılar sağladığını dile getiren 23. ve 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, “Haşım Bayram derdinin delisiydi. Derdi millet, memleket ve ümmetti. Vizyonuyla Konya sanayisinin gelişmesine ciddi katkı sundu. Yaptığı çok güzel şeyler vardı. Her insanın hataları olabilir. Fakat Konya’ya ciddi şekilde hizmet etti diye düşünüyorum. Aldığı eğitim ona hayaller kurmayı öğretti. Hayaller vizyonunu geliştirdi. Vizyon da bir gerçek ortaya çıkardı. Her meslek bir başka mesleği besledi. Hayatında gerçekten güven üzerine ilişkiler kuran bir insandı. Zaman zaman güven duyduğu insanlardan gördüğü olumsuzluklar oldu. Güvenen mi hata yaptı, güveni yalan çıkaran mı hata yaptı bunu düşünmek lazım. Güvenen hiçbir zaman hata yapmaz. Güvenen kaybetmez. O güvendi, zaman zaman güveninden dolayı hayal kırıklıkları da zaman zaman oldu” ifadelerini kullandı.

hasim-bayram-2-001.jpg

‘LÜKS TALEBİ HİÇBİR ZAMAN OLMADI’

Mustafa Kabakcı, “Lüks talebi hayatının hiçbir döneminde olmadı. Zaman zaman birlikte seyahatlerde bulunduk. Mesela kaldığı yer tercihiyle ilgili, yemekle ilgili olağanüstü tercihlerde hiçbir zaman bulunmadı. Her zaman mütevazi olmayı tercih etti. Bir dönem Sayın Süleyman Demirel ile Fransa seyahatimiz oldu. Oraya gittiğimizde birçok kişi mağazaları dolaşmaya, Champs-Élysées caddesinde yemekler yemeye heves ederken Haşim Hocamız, açacağı mağazalar zinciriyle ilgili neler yapabileceğini anlattı. Ondan sonra birlikte kestane aldık. Champs-Élysées caddesinde bir duvarın üstüne oturup onları yedik. En büyük zevki oydu. Hiçbir zaman çok seçkin, masraflı iddiaları olmadı” dedi.

‘CÖMERTLİKLERİNE ÇOK ŞAHİT OLDUK’

Haşim Bayram’ın cömertliklerine çok şahit olduklarını söyleyen Mustafa Kabakcı, “İnsanın başarılı olmasında çevresi çok önemlidir. O konuda zaman zaman hayal kırıklıkları yaşasa da ben niyetinin iyi olduğunu memlekete hizmet etmek olduğunu biliyorum. Çok cömertliklerine şahit olduk. Gelen fakirlere, sivil toplum kuruluşlarına sürekli yardımda bulunur, gelenleri asla boş çevirmezdi. Gerçekten yardımsever kişiliği vardı” şeklinde konuştu.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT