1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Nefes olmak için Konya da kenetledi
Nefes olmak için Konya da kenetledi

Nefes olmak için Konya da kenetledi

Türkiye'nin birçok noktasında yangınlarla mücadelede devam ederken, yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere bölgele ekiplerini gönderen Konya Büyükşehir, Karatay, Selçuklu, Meram Belediyeleri ‘Orman yangınlarına karşı fidan kampanyası’na büyük destek verdi.

A+A-

Türkiye'nin birçok noktasında yangınlarla mücadelede devam ederken, Süper Lig kulüpleri ve futbolcuların ardından birçok belediye ve sivil toplum kuruluşu da ‘Orman yangınlarına karşı fidan kampanyası’nı başlattı. Bu kapsamda, Konya belediyeleri de Türkiye’ye nefes olmak için kolları sıvadı.

nefes-olmak-icin-6.jpg

BAŞKAN ALTAY: 150 BİN FİDANLA DESTEK OLUYORUZ

Konya’da düzenlenen Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısının ardından açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “TDBB toplantımız Konya’mızda. Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak yangından zarar gören bölgelerimiz için 150.000 fidan bağışıyla yeniden yeşillendirilmesine katkıda bulunacağız.  Tüm üye belediyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

nefes-olmak-icin-4.jpg

KARATAY BELEDİYESİ’NDEN MANAVGAT’A 5 BİN FİDAN BAĞIŞI

Karatay Belediyesi de bu kampanyaya 5 bin fidanla destek verdi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca yaptığı açıklamada, “Ülkemizin dört bir tarafında ciğerlerimiz yanıyor. Devletimiz tüm imkanlarıyla mücadele ederken biz de Karatay Belediyesi olarak yangınlarda yitirdiğimiz ormanlarımıza 5.000 fidan desteği sağlayacağız.  Yaraları hep birlikte saracağız. Vakit #BirlikOlmaVakti” ifadelerini kullandı.

nefes-olmak-icin-5.jpg

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN 10 BİN FİDAN

Kampanyaya katılan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise, “Cennet vatanımızın dört bir yanında çıkarılan yangınlarda yok edilen ormanlarımızı yeniden yeşertmek ve yarınlarımıza layıkıyla teslim etmek için Selçuklu’da yaşayan vatandaşlarımız adına 10 bin fidan desteğinde bulunacağız. Yaralarımızı birlikte sarmak için #BirlikOlmaVakti” ifadelerini kullandı.

nefes-olmak-icin-2.jpg

5 BİN FİDAN DA MERAM BELEDİYESİ’NDEN

Meram Belediyesi ekiplerinin, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin koordinesinde, Manavgat'ta yangınla mücadele çalışmalarına destek vermeye devam ettiğini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Farklı şehirlerimizden ardı ardına aldığımız yangın haberleri de yüreğimizi yakıyor. Allah yardımcımız olsun. Ülkemizin farklı köşelerindeki orman yangınlarını gördükçe hepimizin içi yanıyor. Devletimiz ve ekiplerimizin gayretiyle inşallah kısa sürede bu yangınlar sona erer ve hasar tespitinin ardından Meram Belediyesi olarak 5.000 fidanla destek oluruz. Şimdi #BirlikOlmaVakti” dedi.

nefes-olmak-icin-3.jpg

KONYASPOR’DAN 1922 FİDAN

Konyaspor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Ormanı Projesi'ne 1922 fidan bağışlayacağını bildirdi. Yeşil-Beyazlı Kulüp sosyal medya hesabından yaptığı açıklama , "Kulübümüz bugüne kadar orman yangınları sonrası açıkladığı bütün taahhütleri yerine getirdi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun başlattığı bu projeye 1922 fidanla katılıyoruz” denildi. Paylaşımda Altayspor Kulübüne de çağrıda bulunularak, "Sen de var mısın AltaySporKulubu." ifadelerine yer verildi.

nefes-olmak-icin-1.jpg

İSTANBUL İLÇE BELEDİYELERİ DE KENETLENDİ

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin çağrısına icabet eden ilçe belediye başkanları binlerce fidan bağışı taahhüdünde bulundu. Kabaktepe, fidan bağışı kampanyasına öncülük eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun çağrısına sosyal medyadan destek vererek, ilçe belediye başkanlarına davette bulundu.Çağrıya karşılık veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen 20 bin, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken 10'ar bin, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu 7 bin 500, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta 7 bin, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz 6'şar bin, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin 5'er bin, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız 3 bin fidanla kampanyaya destek verdi.

HABERE YORUM KAT