Öğrenciler buna dikkat: İşte okulların kapanacağı tarih

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından okulların bir gün tatil olması 1 Mayıs ve 19 Mayıs tatilleri derken milyonlarca öğrenci ikinci dönemi tatille geçirdi.

Yayınlanma:
Öğrenciler buna dikkat: İşte okulların kapanacağı tarih

Okullar ne zaman tatil olacak, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören milyonlarca öğrencinin gündem maddelerinden biri haline geldi. Ara tatil, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından okulların bir gün tatil olması ile 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı derken öğrenciler ikinci dönemi tatil yaparak geçirdi. Okullarda eğitim gören milyonlarca öğrenci şimdi ise yaz tatili ile ilgili araştırmalarını merak ederek sürdürüyor. Peki, yaz tatili ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman açılacak?

İokul, ortaokul ve lisede eğitim gören öğrenciler gönlünde gezip eğlenmek ve tatil yapmak için yaz tatili tarihini merak ederek araştırmaya devam ediyor. Bu yıl Haziran ayından itibaren tatil olacak okulların ne zaman tekrar açılacağı da öğrenciler tarafından araştırılmaya decam ediyor.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milyonlarca öğrencinin merak ettiği yaz tatili tarihi belli oldu. Buna göre 2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran Cuma günü sona erecek olup 16 Haziran tarihinde İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrencileri karnelerini alacak ve yaz tatili bu tarihte resmen başlamış olacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Veliler tarafından da araştırılan yeni eğitim öğretim yılı yani 2023-2024 eğitim öğretim yılı 11 Eylül 2023 Pazartesi tarihinde başlayacak. Bu tarihten itibaren öğrenciler yine ders başı yapacak.

Etiketler :