1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ordu'da karantina süresi dolan 212 kişi evlerine uğurlandı
Ordu'da karantina süresi dolan 212 kişi evlerine uğurlandı

Ordu'da karantina süresi dolan 212 kişi evlerine uğurlandı

ORDU (AA) - Polonya'dan getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Ordu'da karantinaya alınan 212 kişi, sürenin dolmasının ardından...

A+A-

ORDU (AA) - Polonya'dan getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Ordu'da karantinaya alınan 212 kişi, sürenin dolmasının ardından evlerine uğurlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla gerçekleştirilen tahliye operasyonu kapsamında Polonya'dan getirilen 212 kişinin, Ordu'daki 14 günlük karantina süreci sona erdi.

Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi'nde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Lebibe Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu'ndaki vatandaşlar, görevliler nezaretinde otobüslere bindirildi.

Kurumların çeşitli hediyeler verdiği vatandaşlar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının müzikleri eşliğinde memleketlerine uğurlandı.

Memleketi Gaziantep'e uğurlanan Emin Çakmak, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin kendilerine sahip çıktığını söyledi.

Karantina sürecinde çok rahat ettiklerini, sosyal etkinliklerle de moral bulduklarını belirten Çakmak, devletin aldığı tedbirlere herkesin uyması gerektiğini vurguladı.

Diyarbakır'a yolcu edilen Zeynep Dinç ise her şeyden memnun kaldıklarını dile getirerek, "Gerçekten böyle beklemiyordum. Korkarak geldim ama çok iyi, çok güzel karşılandık. Üç öğün yemek verdiler. Hatta ben 'Kilo alacağım.' dedim. Çok iyilerdi, devletimizden Allah razı olsun. Bize çok güzel baktılar. Hep yanımızdaydılar, istediğimiz bir şey olduğunda arıyorduk, getiriyorlardı sağ olsunlar." diye konuştu.

İstanbul'a uğurlanan Necip Bektaş da çok iyi misafir edildiklerini anlatarak, emeği geçen herkese teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT