Oryantiring faaliyeti Amasya'da tamamlandı

Türkiye Oryantiring Federasyonu; 2022-2023 sezonu faaliyet programı kapsamında Ferhat ile Şirin U14 Türkiye Şampiyonası 09-11 Haziran tarihleri arasında şehzadeler şehri Amasya ilimizin ev sahipliğinde tamamlandı.
Oryantiring faaliyeti Amasya'da tamamlandı

Türkiye Oryantiring Federasyonu; 2022-2023 sezonu faaliyet programı kapsamında Ferhat ile Şirin U14 Türkiye Şampiyonası 09-11 Haziran tarihleri arasında şehzadeler şehri Amasya ilimizin ev sahipliğinde tamamlandı. Yarışmanın ilk günü Amasya Taşova ilçesi Borabay Gölü yerleşkesinde, ikinci günü ise Amasya Suluova ilçe merkezinde gerçekleştirildi. Amasya il merkezinde, Yeşilırmak kenarında düzenlenen son gün sürat yarışı ile tamamlanan programda, sporcular; şehrin tarihi dokusunu izlerken, oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirdi.

oryantring.jpg
Yarışmaya; muhtelif illerden 340 kadın ve 375 erkek olmak üzere toplamda 715 sporcu katılırken, depremden etkilenen 11 ilin sporcuları için özel bir kategori oluşturuldu.Üç gün süren yarışmalar sonrasında, şehzadeler gezi yolunda düzenlenen ödül törenine; Amasya Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, Taşova Kaymakamı Ahmet Gölcecik Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk, Oryantiring Federasyon Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, Federasyon kurul üyeleri ile birçok siyasetçi ve yönetici katıldı.

oryantring-001.jpg
Federasyon Başkanı Çolakoğlu "Amacımız çocuklarımızın; sağlığı, güvenliği ile huzur ve mutluluğudur. Bu etkinliğin düzenlenmesinde katkılarından dolayı Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, sporcular ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

oryantring-002.jpg

Etiketler :