Otomobil alacaklar dikkat! İkinci el için uyarı yapıldı

İkinci el otomobillerdeki fiyat düşüşünün 2024 itibarıyla değişeceği belirtiliyor. Sektör temsilcilerinden Muhammed Ali Karakaş, “İkinci el otomobil fiyatlarında en dipteyiz. Tüketicimiz yeni yılda artışa hazırlıklı olsun” dedi.
Otomobil alacaklar dikkat! İkinci el için uyarı yapıldı

İkinci el araç piyasası hiç olmadığı kadar düştü. Şimdi gözler 2024'te. Marka-model bazındaki indirim miktarı yüzde 20'lerde seyrederken bazı modellerde yüzde 30'a yakın fiyat düşüşü gözlendi.

Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, daha fazla düşüşün mümkün olmayacağına dikkat çekerek “Artık fiyatlarda en belki de en düşük seviyelerde, dipteyiz.” ifadesini kullandı.

"FAİZ POLİTİKASI NETLEŞTİ"

Karakaş, fiyatlarda ekstra bir başka düşüşün olamyacağını belirterek Merkez Bankası'nın faiz politikasındaki pozisyonunun netleştiğini söyledi.

Geleneksel yıl başı kampanyaları kapsamında birçok avantaj sunulduğunu, ancak yeni yıl ile birlikte hem ikinci el hem de sıfır kilometre araç fiyatlarının tekrar yükseliş trendine gireceğini öngördüklerini söyleyen Karakaş, şunları ifade etti:

“Fiyatların yükselişi karşısında otomobil alımı için ihtiyaç olan finansman modellerinin yokluğu, ikinci el araç pazarında önümüzdeki yıl belirli oranda daralmaya neden olacaktır ki sektörde de genel bir endişenin hakim olduğunu görüyoruz."

Kaynak:HABER MERKEZİ

Etiketler :