Özdemir ve Dönmez'den Ahmet Şan'a kınama

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şube Başkanı Murat Dönmez, Konyaspor'un önceki dönem başkanlarından Ahmet Şan'ı Konya basını için kullandığı 'Dayaktan korkan güzide basınımız' ifadelerinden dolayı kınadı.
Özdemir ve Dönmez'den Ahmet Şan'a kınama

Konyaspor’un eski başkanlarından Ahmet Şan, önceki akşam bir televizyon kanalında kendisine ithafen yapılan yorumların ardından cevaben yaptığı açıklamada, Konyaspor’a başkanlık yaptığı döneme ilişkin kendisiyle ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

Ahmet Şan, cevaben yaptığı açıklamada Konya basınını da kendisine hedef göstererek, Konya basını hakkında ‘dayaktan korkan güzide basınımız…’ şeklinde bir ifadeye yer verdi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, bu ifadenin Konyaspor’a başkanlık yapmış bir isme yakışmadığını, Konya basınının ve emektar basın çalışanlarının bu şekilde zan altında bırakılmasının en iyi tabirle büyük bir ayıp olduğunu söyledi.

Ahmet Şan’ın Konya basınına yönelik sözlerini ‘talihsiz bir açıklama’ olarak yorumladıklarını dile getiren Başkan Sefa Özdemir, “Konya basını, kamuoyu ile paylaşılması gereken bir konu varsa, bunu paylaşırken gözünü budaktan sakınmaz. Sayın Şan'ın, Konyaspor üzerinden basın mensuplarına 'Dayaktan korkan güzide basınımız" demesi bizim için kabul edilemez niteliktedir. Bu sözlerin Ahmet Şan’a hiç yakışmadığını belirtiyor, kendisini önünü ardını düşünmeden söylemiş olduğu bu sözlerden dolayı kınıyor, yaptığının Konya basınına karşı yapılmış büyük bir ayıp olduğunu tekrar bildiriyoruz. Sözleriyle tüm Konya basınını zan altında bırakan, aslı olmayan sözlerle Konya basınına yüklenen Ahmet Şan’ı bu talihsiz açıklamalarından dolayı Konya basınından derhal özür dilemeye davet ediyoruz” dedi.

sefa-ozdemir.jpg

Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şube Başkanı Murat Dönmez ise Ahmet Şan'ın değerlendirmeleri içerisinde yer alan 'Dayaktan korkan güzide basınımız" cümlesini asla kabul etmediklerini, Konya basının her servisinde çalışan meslektaşlarımızın meslek aşkı ile büyük özveri içerisinde zor şartlar altında görevlerini büyük bir aşkla yaptıklarını açıkladı.

Dönmez yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Konya spor basının önceliği her zaman Konyaspor olmuştur. Yazılması gerekenler dün olduğu gibi bugünde yazılmış, yarında yazılacaktır. Konyaspor'un menfaatleri önceliklidir.  Sayın Ahmet Şan, her zaman olduğu gibi, yine okumamış, yine izlememiş programlar üzerinden kulaktan dolma bilgilerle açıklama yapmış, kendini kurtarmak için de Demokrasinin em önemli unsurlarından biri olan basına ahlaksızca dil uzatmıştır. Konyaspor'un başarılı olduğu dönemde, Sayın Ahmet Şan ile ilgili yayınlanan haberler, programlar da ortadır. Sayın Şan'ın, Konyaspor üzerinden basın mensuplarına 'Dayaktan korkan güzide basınımız" demesi içine düştüğü acziyetin, kendisi için bir makam peşinde koştuğunun bir göstergesidir. Konya'da görev yapan tüm meslektaşlarımız korkusuzca görevlerini ifa etmekten hiç bir zaman geri durmamış geri de durmayacaktır. Sayın Şan, korkusuzca görevini yapan gazeteci görmek istiyorsa etrafına bakması yeterlidir.  Söylenen bu sözün 'Kötü söz sahibine aittir" atasözünden  yola çıkarak aynen iade ediyor, Sayın Ahmet Şan'ı edebe davet ediyoruz."

murat-donmez-001.jpg