1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. ÖZEL- Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen: Kulübü menajerlerin eline bırakmadık!
ÖZEL- Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen: Kulübü menajerlerin eline bırakmadık!

ÖZEL- Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen: Kulübü menajerlerin eline bırakmadık!

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, oyuncu transferlerini sıkı bir çalışma neticesinde gerçekleştirdiklerini, kulübü menajerlerin hâkimiyetine bırakmadıklarını söyledi. Başkan Özgökçen, 'Gelen menajerler de yanlış yapma lükslerinin olmadığını fark ettiler’ dedi

A+A-

Yeni Haber’e konuşan Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, transferde çok titiz davrandıklarını ve kulübü maddi zarara uğratmamak için yoğun mesai harcadıklarını belirtti. Menajerlerle çalışma sistemine açıklık getiren Başkan Özgökçen, ‘Bu iş menajerle dönüyor. Onu öğrendik. Menajersiz dönmüyor. Kiminin babası oluyor, kiminin dışarıdan biri oluyor. Şunu gördüm ben; belki bizim konumumuz itibariyle gelen menajer arkadaş çok referanslı geldi. Üst düzey referansla geldikleri için çok çekinerek geldiler. Yanlış yapma lükslerinin olmadığını bilerek geldiler. Onun için ben çok sıkıntı yaşamadım. Biz çok da menajerlerin eline bırakmadık. Menajeri gönderenler de ‘Biz gönderiyoruz ama yine de dikkat edin’ dediler. Menajerler de çok iyi arkadaşlar çıktı. Görevlerini yapıyorlar, dediğim gibi çok sıkıntı yaşamadım’ ifadelerini kullandı.

SPORTİF DİREKTÖR TRANSFERE KARIŞMIYOR
Sportif Direktör Adnan Erkan’ın görevinin transfer yapmak olmadığını da aktaran Başkan Özgökçen, ‘Sportif Direktörlüğün amacı transfer değil bence. Biz kendisinden içeride faydalanıyoruz. Transfer döneminde faydalandığımız zamanlar da oluyor ama ben bu konuda farklı düşünüyorum. Transferde 5-6 tane birbirinden bağımsız ve birbirlerini tanımayan scout ekibi vardı. Hiçbiri birbirini tanımıyordu. Şuanda da tanımıyorlar. Bir oyuncu geldiği zaman arkadaşlara soruyoruz. Çok seslilik fayda getiriyor. Herkesten görüşleri aldıktan sonra ortalama yüksek çıkıyorsa tekrar değerlendirmeye alıyoruz. Aldığımız oyuncuları hep öyle aldık biz. Elimizdeki maddi imkanlar neticesinde ekstra mesai yapıyoruz transferde. Yoksa bastırır parayı herkesin izlediğini alıp getiririz’ diye konuştu.
VELİ ÖZKAN - YENİ HABER GAZETESİ 
 


HABERE YORUM KAT