1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Üreticisi: Karam İş Güvenliği
Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Üreticisi: Karam İş Güvenliği

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Üreticisi: Karam İş Güvenliği

Paraşüt tipi emniyet kemeri üreticisi Karam İş Güvenliği hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

A+A-

 

Karam İş Güvenliği otuz yıllık tecrübesiyle iş güvenliği ekipmanları üretiminde ülkemizin lider firmalarından biridir. Kaliteli üretim ve yıldan yıla büyüyen çalışma arkadaşıyla binlerce kişinin can güvenliğini korumak için üretim yapar.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Nedir?

Paraşüt tipi emniyet kemeri yüksek yerlerde çalışanların iş güvenliğini sağlamak amacıyla tasarlanan özel koruyucu ekipmandır. Karam İş Güvenliği kendi bünyesinde tasarlayıp özel olarak ürettiği farklı tipte emniyet kemerleri ile birçok firmayla çalışır ve kişilerin güvenliğini sağlar.

Emniyet kemerleri karabinası ve halatıyla birlikte takım olarak satılır ve bu şekilde kullanılmalıdır. Tüm takım bir arada olduğunda tam güvenlik sağlanır.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Fiyatları

İş güvenliği emniyet kemerlerinin fiyatları seçeceğiniz modele ve bedeninize göre değişiklik gösterebilir. En uygun fiyat seçenekleri için Karam İş Güvenliği web sitesini ziyaret ederek online olarak sipariş verebilirsiniz.

Özellikle yüksek yerlerde çalışmak zorunda olan kişiler için paraşüt tipi emniyet kemerleri olmazsa olmaz ekipmanlardır ve belirli bir kalitede olmak zorundadırlar.

Can güvenliğiniz için seçmiş olduğunuz ekipmanın sağlam olduğundan emin olunması oldukça mühimdir. Karam İş Güvenliği ekipmanları garanti belgelidir ve uluslararası standartlara göre üretilmişlerdir.

Paraşüt Emniyet Kemeri Kullanımı

Paraşüt emniyet kemeri aldığınızda ilk olarak kullanım talimatlarını iyice okumalısınız. Ekipmanı kullanırken ilk önemli husus kullanacak kişinin bedenine tam oturmasıdır. Eğer kişinin olduğu kilodan daha dar ya da daha geniş beden bir kemer kullanılırsa sonuçları kötü olabilir.

Karam İş Güvenliği güvencesiyle üretilen paraşüt kemerler darbelere dayanıklıdır ve uzun süre kullanılabilirler. Her kullanımdan sonra ekipmanı kontrol etmek ve bakımını yapmak önemlidir.

Ekipmanı temizlemek için ıslak bir bez ile silmeniz yeterlidir. Eğer üzerinde herhangi bir yırtılma, kırılma gibi olumsuzluklar görürseniz hemen değiştirmeli ve asla kullanmamalısınız.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Standardı

Paraşüt tipi emniyet kemeri ekipmanının uyması gereken standartlar şunlardır:

  • EN 353 Hatalı frenleme
  • EN 355 Şok emici halatlar
  • EN 358 Bel tipi emniyet kemeri
  • EN 362 Emniyet kancası
  • EN 360 Geri sayımlı makara düşme önleyicileri

Karam İş Güvenliği bünyesinde üretilen paraşüt tipi emniyet kemerleri yukarıda sıralanan her standart maddesine uyumludur.

Paraşüt kemerler için en önemli özellik kullanacak kişinin üstüne tam olması ve kişinin içerisinde rahat hareket edebilmesidir. Böylece işini asla etkilemez.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Nasıl Giyilir

Paraşüt tipi emniyet kemerleri omuzdan geçirmeli ve bacaklarla birleştirilen tasarımıyla kişinin bütün vücudunu koruma altına alacak şekildedir. Emniyet kemerini giyerken öncelikle omuzlar geçirilir ve sonra sırasıyla ayaklar sokulur. Göğüs kısmındaki emniyet kemeri takılarak omuzlar ve bacaklar birleştirilmiş olur.

Güvenli çalışma herkesin hakkıdır ve iş güvenliğini sağlayan ekipmanlar her çalışan kişi için olmalıdır. Karam İş Güvenliği emniyet kemerleri kişiye özeldir ve tek kişi kullanabilir.

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Parçaları

Emniyet kemerleri takım halinde satılır ve bel kemeri, toka, kumaş ve D halkası olarak üç adet parçası vardır. Bütün parçalar birlikte üretilir.

Yüksekte çalışanlar, dağcılık sektöründe olanlar, arama ve kurtarma ekiplerinde çalışanlar için paraşüt tipi kemerler hayat kurtarıcı ekipmanlardır. Düşme hızı kesici ile beraber kullanıldığında düşme durumlarında enerjiyi kesecek şekilde üretilmişir.

Böylece kişinin düşme hızını düşürür ve en az hasarla atlatmasını sağlar.

Paraşüt tipi emniyet kemeri hakkında bilgi almak için https://www.karamtr.com/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT