Pekyatırmacı'ya ‘Engelli Dostu Başkan’ plaketi

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin kendisine eşlik eden Başkan Yardımcısı İsmail Değirmenci ile Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'yı makamında ziyaret ederek, 'Engelli Dostu Başkan’ plaketi takdim etti.
Pekyatırmacı'ya ‘Engelli Dostu Başkan’ plaketi

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin kendisine eşlik eden Başkan Yardımcısı İsmail Değirmenci ile Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'yı makamında ziyaret ederek, 'Engelli Dostu Başkan’ plaketi takdim etti. Başkan Şahin ziyarette yapmış olduğu konuşmada, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen 2020 yılı Erişilebilirlik Ödülleri kapsamında Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri kategorisinde ödül alan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'yı tebrik etti.

‘SOBE VAKFI, GÜZEL BİR ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR’

Konya merkezde sadece Selçuklu Belediyesi bünyesinde hizmet veren engelli hasta nakil aracı ve yaşlı ambulansı ile engelli ve yaşlı bireylerinin hastaneye rahat bir şekilde ulaşım sağlamasının engelli bireyler ve aile yakınlarından tam not  aldığını belirten Başkan Şahin,  belediye bünyesinde kurulan SOBE Vakfı’nın ülke ve dünya genelinde güzel bir örnek teşkil ettiğini dile getirdi. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, belediye olarak engelli bireylerin  topluma entegre olması ve engelsiz bir hayat yaşaması konusunda çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, anlamlı ziyaretleri için Gönül Gözü Derneği heyetine teşekkür etti. Ziyaret günün anısına çekilen fotoğrafla sona erdi.