1. HABERLER

  2. RAMAZAN 2021

  3. Ramazan'da ne izlenir? 19.04.2021
Ramazan'da ne izlenir? 19.04.2021

Ramazan'da ne izlenir? 19.04.2021

Koronavirüsten dolayı evde vakit geçirenler için Yeni Haber Gazetesi tarafından günlük hazırlanan 'Ramazan'da ne izlenir?' köşemizde bugün...

A+A-

Katwe Kraliçesi

Afrika'da yoksulluk içinde yaşayan bir kız çocuğunun satrança tutunarak direnmesi... Uganda’nın fakir bir kasabasında, kardeşleri ve annesiyle yoksulluk içinde yaşamaya çalışan kız çocuğu Phiona satranç oyununda özel bir yeteneği olduğunu keşfeder. Bir satranç kulübü yürüten iyi kalpli bir öğretmen sayesinde kendisini geliştirir. Ama bir yandan da mücadele etmesi gereken çok şey vardır. Fakirlik, içinde bulunduğu coğrafyanın getirdiği zorluklar, kendi egosu ve diğer rakipler...

katwe-kralicesi-001.jpg

Patron Bebek  

Bir eve bebek geldiğinde evin patronu artık o olmuş demektir. Anne babanın uyku saatlerine, ne zaman dinlenip ne zaman birbirleriyle ilgileneceklerine hep o küçük bebek karar verir. Ama evde bir çocuk daha varsa, o zamana kadar hep kendi üzerinde olan ilgiyi bu yeni patronla paylaşmaya pek de gönüllü olmaz tabii ki. “Patron Bebek”in yapımcıları bu fikir üzerinden yürütüyor hikâyelerini ama bunu düz bir akışla sunmak yerine oldukça fantastik bir boyutla süslüyorlar. Hatta bir noktadan sonra biraz ipin ucunu da kaçırıyorlar.

patron-bebek-001.jpg

Hıçkırık (Hichki)

Naina Mathur (rani), sürekli tıkanıklık, kekemelik yaşadığı Tourette sendromunda bir hastalığı vardır. ileride bir öğretmen olmak istemektedir ancak çevresindeki insanlar, rahatsızlığı nedeniyle başka meslek seçmeleri gerektiğini söylemektedir. Sonunda bir okulda öğretmen olarak iş bulur ancak kendini ispatlamak için birçok zorlukla karşı karşıya kalmaktadır.

hickirik-001.jpg

Pal Sokağı Çocukları

Pal Sokağı Çocukları, Macar yazar Ferenç Molnar tarafından yazılan ve ilk baskısı 1906 yılında yayımlanan bir çocuk öyküsüdür. Öykü, 20. yüzyılın başında hızla gelişen Budapeşte'de, oyun sahalarını (Saha) Kızıl Gömlekliler denen bir çocuk çetesine karşı korumaya çalışan pal sokağı çocuklarının (Cam Macunu Derneği) mücadelesini anlatır. Çocukların arasında en zayıf ancak en cesur olan Nemenç, yer aldığı çetesini savunmak için cesurca davranacak ve kendini tehlikeye atacaktır. Ancak bu durum Nemenc'in sağlığını ve daha sonra hayatını kaybetmesine sebep olur.

pal-sokagi-cocuklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT