1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Ramazan'da ne izlenir? 22.05.2020
Ramazan'da ne izlenir? 22.05.2020

Ramazan'da ne izlenir? 22.05.2020

Koronavirüsten dolayı evde vakit geçirenler için Yeni Haber Gazetesi tarafından günlük hazırlanan 'Ramazan'da ne izlenir?' köşemizde bugün...

A+A-

Can Dostlar  

Apartman çocukları uzun zamandır ihmal ettikleri parklara geri dönmeye karar verirlerse. Can Dostlar’da apartman dairelerinde yaşayan çocuklar - tıpkı anne-babalarında da olduğu gibi- cep telefonlarının esiri olmuş şekilde yaşamlarını sürdürmekteler. Ancak mahalleye yeni taşınan bir kız, diğer çocukları da hareketlendirerek onları parkta oyun oynamaya çağırır. Mahallenin çocukları parkta oynamak isteseler de parkın yanındaki evde yaşayan Kötü Kazım adlı gizemli ve huysuz bir adamla mücadele etmek zorunda kalacaklardır. Kazım, çocukları parktan kaçırmak için onları korkutmaya çalışsa da çocuklar parklarını geri almayı kafalarına koymuşlardır.

can-dostlar.jpg

Katwe Kraliçesi

Afrika'da yoksulluk içinde yaşayan bir kız çocuğunun satrança tutunarak direnmesi... Uganda’nın fakir bir kasabasında, kardeşleri ve annesiyle yoksulluk içinde yaşamaya çalışan kız çocuğu Phiona satranç oyununda özel bir yeteneği olduğunu keşfeder. Bir satranç kulübü yürüten iyi kalpli bir öğretmen sayesinde kendisini geliştirir. Ama bir yandan da mücadele etmesi gereken çok şey vardır. Fakirlik, içinde bulunduğu coğrafyanın getirdiği zorluklar, kendi egosu ve diğer rakipler...

katwe-kralicesi.jpg

Jumanji

1990'ların en çok ilgi gören Robin Williams filmlerinden biri... Yüzyılı aşkın bir süredir el değiştiren bir kutu oyunu 1969 yılında Alan adlı bir çocuk tarafından bulunup oynanır. Ancak bu oyun sihirlidir ve Alan ilkel bir Afrika kabilesinin rehinesi olarak oyunun içinde sıkışıp kalır. 26 yıl sonra oyunu ele geçiren iki yetim kardeş bu dünyayı keşfeder. Artık bir yetişkin olan Alan’ı şans eseri bulup kendi modern dünyalarının içine çekerler.

jumanji-001.jpg

Patron Bebek  

Bir eve bebek geldiğinde evin patronu artık o olmuş demektir. Anne babanın uyku saatlerine, ne zaman dinlenip ne zaman birbirleriyle ilgileneceklerine hep o küçük bebek karar verir. Ama evde bir çocuk daha varsa, o zamana kadar hep kendi üzerinde olan ilgiyi bu yeni patronla paylaşmaya pek de gönüllü olmaz tabii ki. “Patron Bebek”in yapımcıları bu fikir üzerinden yürütüyor hikâyelerini ama bunu düz bir akışla sunmak yerine oldukça fantastik bir boyutla süslüyorlar. Hatta bir noktadan sonra biraz ipin ucunu da kaçırıyorlar.

patron-bebek.jpg

HABERE YORUM KAT