1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sadakataşı'ndan Suriye'de gıda yardımı
Sadakataşı'ndan Suriye'de gıda yardımı

Sadakataşı'ndan Suriye'de gıda yardımı

Sadakataşı Derneği, Doğu Guta, İdlib ve Şam'da yaşanan çatışmalar nedeniyle El Bab'a göç eden bin 500 aileye gıda yardımında bulundu

A+A-

İSTANBUL (AA) - Sadakataşı Derneği, Doğu Guta, İdlib ve Şam'da yaşanan çatışmalar nedeniyle El Bab'a göç eden bin 500 aileye gıda yardımında bulundu.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, Suriye'nin Şam, Doğu Guta ve İdlib bölgelerinde yaşanan çatışmalar sonucunda El Bab bölgelerine büyük bir göç yaşanıyor.

Yaşanan göç ve insanlık dramı karşısında bölgede insani yardım çalışmalarına devam eden Sadakataşı Derneği, Suriye'de El Bab'a bağlı Braa ve Kabbasin'e bağlı birçok köyde yaşamlarını sürdüren bin 500 mülteci aileye, çay, sıvı yağ, bulgur, pirinç, makarna, mercimek, tuz, reçel, çorba, zeytin, un, şeker, irmik ve tatlıdan oluşan gıda kolisi dağıttı.

Suriye'de acil yardım çalışmalarını sürdüren Sadakataşı Derneği, ramazan ayı sonrası yaptığı yardım çalışmalarının ilk etabında da geçen hafta yaklaşık bin aileye kahvaltı malzemelerinden oluşan kolileri ulaştırdı.

HABERE YORUM KAT