Sağlık Turizmi Acenteleri

Sağlık Turizmi Acenteleri

Sağlık Turizmi Acenteleri

 

Sağlık turizmi acenteleri, sağlık alanında uzmanlaşmış turizm şirketlerdir. Bu tür firmalar, tıbbi tedavi veya prosedürler için yurtdışına seyahat etmek isteyenlere hizmet sunmaktadır. Sağlık turizm acenteleri günümüz koşullarında, vize gereklilikleri, tıbbi tesisler ve doktorlar, dil becerileri ve kültürel uygulamalar dahil olmak üzere varış ülkesi hakkında bilgi sağlayabilir.

Sağlık turizmi acentesi kuruluşları, tıbbi tedavi için bir seyahat planlamasında hastalara ve ailelerine yardım sağlar. Hastaların doğru kliniği veya hastaneyi bulmalarına yardımcı olurlar. Ayrıca onların ulaşım ve konaklama ayarlamalarına ve yurtdışında kaldıkları süre boyunca destek sunmalarına yardımcı olmaktadır. Bu durum son zamanlarda sağlık turizmi acentelerine olan ilgi günden güne artı göstermektedir.

Turizm Acenteleri Nasıl Hizmet Sağlar?

Farklı odaklara sahip birçok farklı sağlık turizmi acentesi türü olmasına rağmen, hepsinin bazı ortak özellikleri vardır. Sağlık hizmeti almak isteyenlere, nasıl bir klinik veya doktor seçecekleri ve gidecekleri ülkeye vardıklarında nasıl dolaşacakları konusunda tavsiyede bulunurlar. Özellikle profesyonel anlamda rehberlik yaparak, yurt dışındaki sağlık seyahatlerini planlamasına yardımcı olurlar.

Sağlık turizmi acentesi kuruluşları, gerekli tüm evrak işlerini koordine eder ve ihtiyacı olan hastaların ulaşımını sağlarlar. Gerektiğinde hastaların hastanelerin veya kliniklerin yakınında konaklama bulmalarına yardımcı olurlar. Sağlık turizmi acenteleri, insanların sağlık amaçlı seyahat etmelerine yardımcı olan kuruluşlardır. Bu acenteler ayrıca medikal turizm acenteleri, destinasyon yönetim şirketleri ve tıbbi hizmet sağlayıcılar olarak tanımlanmaktadır.

Günümüz koşullarında Sağlık turizmi acenteleri, geniş kapsamlı bir şekilde hizmet sundukları bilinmektedir. Tam da bu noktada sağlık turizmi acentelerinin aşağıdaki alanlarda profesyonel bir hizmetinin sunulmasına destek olduğunu ifade edebiliriz;

  • Hastane ve kliniklerdeki rezervasyonlar
  • Vize, pasaport ve sigorta gibi evrak işlerinde yardım
  • Farklı ülkelerdeki uzmanlar veya diğer sağlık profesyonelleri ile randevu ayarlamak
  • Havaalanları/tren istasyonları ve oteller/hastaneler (veya hasta evleri) arasında ulaşım

Sağlık turizmi, önümüzdeki birkaç yıl içinde katlanarak büyümesi beklenen büyüyen bir endüstridir. Dünyanın dört bir yanından insanlar kendi ülkeleri dışında tıbbi bakım almak istiyorlar ve bu da turizm acentelerinin bu gezginlere hizmet vermeleri için bir fırsat oluşturmuştur. Sağlık turizmi acenteleri, özellikle kozmetik cerrahi arayanlar veya en son tıbbi teknolojiyi kullanmak isteyenler gibi tıbbi nedenlerle seyahat etmek isteyen kişilere hitap etmektedir.

Sağlık Turizmi Acentelerinin Hizmet Alanları

Sağlık turizmi acenteleri, yurt dışına seyahat eden hastalar için bir dizi farklı hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda genel olarak karşımıza iki farklı alan çıkar;

  • Seyahat planlaması
  • Sağlık hizmeti planlaması

İyi bir sağlık turizmi acentesi, seyahatinizi planlamanıza ve yurtdışına seyahat etme zamanı geldiğinde ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olabilmektedir. Bu, uçuş ve otel rezervasyonunun yanı sıra gerektiğinde havaalanından veya tren istasyonundan ulaşım ayarlamayı içermektedir. Hatta bazı ajanslar, yabancı hükümetler tarafından istenen vize ve diğer evrakların alınması konusunda yardım bile sunmaktadır.

İyi bir sağlık turizmi acentesi, durumunuza uygun tedaviyi seçebilmeniz ve yurtdışına seyahat etmeden önce tüm sorularınızın yanıtlandığından emin olabilmeniz için ayrılmadan önce size doktorlarla konsültasyon sunabilmelidir. Bu istişareler genellikle yüz yüze görüşme yerine telefon veya e-posta üzerinden yapılmaktadır.

Sağlık turizmi acenteleri, tıbbi tedavi arayan uluslararası hastalara hizmet sunan turizm acenteleridir. Hastaların doğru doktorları ve hastaneleri bulmalarına ve tedavi için yurt dışına gidebilmeleri için seyahat düzenlemeleri yapmalarına yardımcı olurlar. Böylece nitelik düzeyi yüksek bir şekilde sağlık turizmin geliştirilmesi noktasında sağlık turizmi acentelerinin üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır.

Sağlık turizmi acenteleri, hastaların uygun fiyatlı uluslararası tıbbi bakım bulmalarına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış profesyonellerden oluşmaktadır. Tıbbi tedavilerin evde olduğundan daha düşük maliyetle alınabileceği ülkeler hakkında bilgi sağlarlar ve uçak, otel ve diğer ulaşım rezervasyonlarında yardımcı olmaktadır. Ajans ayrıca tıbbi vize almanıza ve ana diliniz İngilizce değilse tercüman ayarlamanıza yardımcı olabilmektedir.

Sağlık Turizmi Acenteleri Neden Önemlidir?

Çoğu sağlık turizmi acentesi, hem seyahat hem de tıp alanında deneyim sahibi kişiler tarafından yönetilmektedir. Bu kişilerin genellikle tıp alanında, hangi doktorların ve kliniklerin makul fiyatlarla kaliteli bakım sağladığı konusunda tavsiyelerde bulunmalarını sağlayan bağlantıları vardır. Ayrıca, sigorta şirketlerinin farklı ülkelerde ne tür sigorta planlarını kabul ettiğini de bilmektedir.

Bazı sağlık turizmi acenteleri, müşterileri için randevu ayarlamak için doğrudan hastaneler ve kliniklerle çalışmaktadır. Ancak diğerleri sadece yurtdışında tedavi için nereye gidileceği hakkında bilgi vermektedir. İkinci tür ajans, yalnızca birkaç belirli ülke ile çalışabilir veya dünyanın birçok ülkesindeki birkaç farklı sağlayıcıdan bilgi almak için bir takas odası olabilmektedir.

Sağlık turizmi acenteleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Uluslararası hasta yönlendirmeleri sağlık turizminin kapsamında sunulmaktadır. Yine medikal turizm hizmetleri ve seyahat yönetimi de bu kapsamda sunulmaktadır. Medikal turizm şirketleri bu hizmetleri dünyanın dört bir yanından gelen hastalara yurtdışında tedavi almalarını kolaylaştırmak için sunmaktadır.

Tipik olarak, tedavi maliyetinin gelişmiş ülkelerde olacağından önemli ölçüde düşük olduğu gelişmekte olan ülkelerde tıbbi bakım sunma konusunda uzmanlaşmışlardır. Bu şirketler ayrıca hastaların prosedürleri tamamlandıktan sonra konaklama ve ulaşım bulmalarına yardımcı olabilir. Bu kurumların amacı, hastaların tek başına seyahat etmek zorunda kalmadan veya nereye gidecekleri veya gidecekleri yere vardıklarında nasıl dolaşacakları konusunda endişelenmeden uygun fiyatlı sağlık hizmeti almalarını kolaylaştırmaktır.

Sağlık turizmi acenteleri, medikal seyahat veya medikal turizm düzenleyen işletmelerdir. Bu ajanslar, hastaların kendi ülkelerinde olduğundan daha ucuz veya daha fazla bulunabilecekleri diğer ülkelerde tıbbi prosedürler bulmalarına yardımcı olmaktadır. IntClinics sizlere bu konuda yardımcı olmak için sizleri site ziyaretine beklemekte ve danışmanlık hizmetlerinde yardımcı olmaktan memnun olur. Burada kapsamlı bir araştırma sürecinin içerisinde yer almak bu tarz hizmetleri üst düzeyde kalitede almak anlamına gelmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında sağlık turizmi acenteleri hangi kapsamda hizmet sunmaktadır? İşte detaylar!

Sağlık Turizmi Acenteleri: Sağlık Turizminin Kapsamı Nedir?

Sağlık turizmi sektörü büyüyen bir sektördür! Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, sağlık amaçlı uluslararası seyahat 2000 ile 2015 arasında önemli ölçüde arttı. Yalnızca 2016'da, tedavi için uluslararası seyahat eden insan sayısının 60 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyordu - 2000'den bu yana altı kat artış. DSÖ, daha fazla ülke yabancı uyruklulara uygun fiyatlı sağlık hizmetleri seçenekleri sundukça bu eğilimin büyümeye devam edeceğini tahmin edilmektedir. Bu noktada sağlık turizmi acenteleri, söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı bir faaliyet alanı çıkmaktadır.

Daha fazlası için lütfen intclinics.com adresinden iletişime geçerek bilgi alınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.