1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Salon Tercihim: Hasarlı Saçlar Nasıl Onarılır ?
Salon Tercihim: Hasarlı Saçlar Nasıl Onarılır ?

Salon Tercihim: Hasarlı Saçlar Nasıl Onarılır ?

Salon Tercihim: Hasarlı Saçlar Nasıl Onarılır ?

A+A-

 

 

Salon Tercihim, müşteriler ile güzellik sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri bir araya getiren ve hem işletmelerin randevularını daha kolay yönetmelerini, hem de müşterilerin randevularını daha kolay online olarak almalarını sağlayan bir platformdur. Salon Tercihim projesi, güzellik merkezlerinin, kuaförlerin ve berberlerin tek bir platform üzerinden ulaşılabilir olmaları için Sofft Bilişim tarafından 2020 yılında kurulmuştur.

Seçeneklerim neler?

Saç hasarı sadece bölünmüş uçlardan daha fazlasıdır. Aşırı hasar görmüş saçlar dış tabakada (kütikül) çatlaklar geliştirir. Kütikül kaldırıldığında (açıldığında), saçlarınız daha fazla hasar ve kırılma riski altındadır. Ayrıca donuk veya kıvırcık görünebilir ve yönetilmesi zor olabilir.

Gerçekten kuru, kırılgan saçlardan pürüzsüz, parlak kilitlere geçebilir misiniz? Cevap her zaman kesilmez ve kurutulmaz. Çoğunlukla saç hasarı kalıcıdır, çünkü saç aslında ölü hücrelerin bir koleksiyonudur ve onları onarılamayacak hale getirir.

cvx.jpg

Tek gerçek tedavi zaman, bir çift makas ve yeni hasarı önlemek için adımlar atmaktır.

Ancak, uygun saç bakımı ve birkaç hedefe yönelik tedavi ile umutsuzluğa kapılmayın, dış kütikülü restore etmeye yardımcı olabilir ve saçınızın görünümünü ve hissini geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Nerede yanlış gittiğini biliyorsan

Bazen hasarlı saçlarla nasıl sonuçlandığınız çok açıktır. Düzgün kullanılmadığında, boya, çamaşır suyu ve şekillendirme araçları kilitlerinizde bir numara yapabilir.

Hasar görmüş saçları kesene kadar daha fazla hasarı nasıl önleyeceğinizi ve belirtilerinizi nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için "çift daldırma" gerekebilir.

1. Boyadan

İster pastel, deniz kızı, ya da sadece birkaç grisi örtmeye çalışın, saçınızı evde ölmek, renkten daha uzun süren sonuçlara neden olabilir. Kimyasal boyalar saçınızın doğal nemini giderebilir ve hızlı bir şekilde pürüzsüz saçları dokunuşa kaba hale getirir.

Saçlarınız başlamak için hafif olmadıkça, boyayı uygulamadan önce saçlarınızı da ağartmanız gerekebilir (bu konuda daha fazla bilgi için aşağıdaki “Ağartıcıdan” bölümüne bakınız).

Daha fazla hasar nasıl sınırlandırılır

Gölgede kalın. Uzmanlar , doğal renginizin üç tonunda bir boya seçmenizi ve hasarı sınırlamak için daha hafif değil daha koyu tonları seçmenizi önerir . Doğal olmayan renklerin bakımı daha zordur ve daha sık rötuşlanmalıdır.

Daha az boya. Rötuşlar arasındaki sürenin uzatılması da hasarı azaltmaya yardımcı olabilir. Mümkünse 8 ila 10 hafta veya daha uzun süre bekleyin ! - boya işleri arasında.

Bunu daha uygulanabilir hale getirmek için:

  • Saçlarınızı daha az yıkayın.
  • Sadece boyalı saçlar için formüle edilmiş şampuanlar kullanın.
  • Şampuanı ve saç kremini soğuk suyla durulayın. Sıcak su, kütikülün açılmasına veya kalkmasına neden olarak boyanın durulamasına izin verebilir.

Bir profesyonele gidin. Salonlar pahalı olabilir, ancak renklendirme genellikle profesyonellere bırakılır. Profesyonel bir renk uzmanı, hasarı en aza indirmek için doğru ürünleri nasıl kullanacağını bilir.

Yarı veya yarı kalıcı tercih edin. Saçı kalıcı olarak değiştiren tedaviler saçı o kadar agresif bir şekilde değiştirebilir ki, tek düzeltme onu büyütmek ve baştan başlamaktır.

Her seferinde bir servise bağlı kalın. Saçınızı kimyasal olarak gevşetmek, düzeltmek veya izin vermek istiyorsanız, saç rengi randevunuzdan en az iki hafta önce yapmak en iyisidir. Bu, saçlarınıza tedaviler arasında iyileşme süresi verir.

Mevcut hasar nasıl hafifletilir

Zeytinyağı kullanın. Bu yaygın yemeklik yağ, saç bakımında da son derece popülerdir. Saçları rehidrate etmek ve kütikülü düzeltmek için. Özellikle zeytinyağının saçı yumuşatmaya ve çok ihtiyaç duyulan nemi yenilemeye yardımcı olduğu söylenir.

Ayrıca çalışmak kolaydır ve nispeten ucuzdur. Bir zeytinyağı tedavisi yapmadan önce boyamadan sonra birkaç gün beklediğinizden emin olun .

Renk güvenli şampuan ve saç kremi kullanın. Bu ürünler , saç şaftının şişmesini ve boyanın dışarı sızmasını önlemek için uygun pH ile formüle edilir . Renginiz daha uzun sürecek ve saçlarınız daha iyi görünecek ve hissedecek.

cbvcvb.jpg

Nem ekleyin. Ağartma işleminden önce, saçlarınızı nemlendirmeye özellikle dikkat edin ve birkaç hafta boyunca ısı şekillendirme gibi diğer zararlı faaliyetlerden kaçının.

Güneş koruması kullanın. Güneşin UV ışınları saçınıza zarar verebilir. Ağartılmış saçlar özellikle UV hasarına karşı hassastır .

Saçınızı ve saç derinizi korumak için geniş kenarlı bir şapka veya saç bandı takmayı deneyin. Dışarı bakan saçları korumak için UV korumalı bir saç spreyi de kullanabilirsiniz.

İçin ek avantajlarla , ayrıca kremi sahip ürünler için bakmak.

Klor konusunda çok dikkatli olun. Kilitlerinizi hoş olmayan bir yeşil tonuna ek olarak, klor saçınızdan nemi çıkarabilir ve daha kırılgan ve kaba hissettirebilir.

Bundan kaçınmak için:

  • Havuza girmeden önce saçınızı tatlı su ile durulayın. Bu nem, klorun saçınızın rengini değiştirmesini ve tellerinizi kurutmasını önlemeye yardımcı olabilir.
  • Ayrıca havuzdan çıkar çıkmaz saçınızı iyice yıkamalısınız.
  • Her türlü nemlendirici şampuan ve saç kremi yapsa da, özel olarak formüle edilmiş bir yüz şampuanı ve saç kremi de kullanabilirsiniz .

Mevcut hasar nasıl hafifletilir

Badem yağı kullanın. Bu tatlı kokulu yağ, saçlarınızı yumuşatmaya ve güçlendirmeye yardımcı olabilir . Telleri rehidrate etmek ve kabarmayı azaltmak için kurumadan önce saçınızın uçlarına dime büyüklüğünde bir miktar uygulayın.

Bir pirinç suyuyla durulamayı deneyin. Göründüğü kadar tuhaf, araştırmalar, pirinci durularken drenaja döktüğünüz suyun aslında saçınıza yardımcı olabileceğini gösteriyor . Pirinç suyunda bulunan bir bileşen olan inositolün hasar görmüş saçlara nüfuz ettiği ve saçları içten dışa doğru onardığı gösterilmiştir.

3. Bu ısı araçları kullanarak

Isı ile şekillendirmek saç liflerini “pişirebilir” ve kabarık kütiküllere ve gözenekli saçlara yol açabilir. Sıcaklığın çok sık veya yüksek sıcaklıklarda kullanılması saçlarınızı hasara daha yatkın hale getirebilir.

Daha fazla hasar nasıl sınırlandırılır

Uzaktan kurutun. Fön kurutucular hasara neden olduğu için kötü şöhretlidir. İyi haber şu ki, onu tamamen bırakmak zorunda kalmayabilirsiniz. Fön makinesinin saçınızdan 15 santimetre (yaklaşık altı inç) uzakta tutulması ve fön makinesinin sürekli hareket ettirilmesinin hasarı azaltmaya yardımcı olabileceğini bulmuştur.

Isı koruma ürünü kullanın. Bu ürünler saçı korumaya ve bölünmüş uçları önlemeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır .

Popüler seçenekler şunları içerir:

Sıcaklığı düşürün. Sıcaklık ne kadar sıcak olursa, o kadar çok hasar verebilirsiniz. Aşırı ısı, nereden geldiğine bakılmaksızın saçınıza zarar verebilir. Herhangi bir üründe en düşük ısı ayarını kullanın ve sıcak hava, ütü veya bukle maşasının saçınıza temas edeceği zamanı sınırlayın.

Kuru hava. Tamamen ısıdan kaçının ve havanın sizin için tüm işleri yapmasına izin verin.

Bunu yapmak için, duştan sonra saçlarınızı bir havluya hafifçe sarın. Bu kuyu kurumaya bırakmadan önce fazla suyu dışarı çekmeye yardımcı olur. Saçlarınızı havluyla ovmayın, çünkü bu gereksiz sürtünmeye neden olabilir ve saçınıza zarar verebilir.

Düz demir veya saç maşası ile şekillendirmeyi planlıyorsanız, ısısız kurutma da iyi bir fikir olabilir. Uzmanlar , ısı aletlerini haftada bir kereden fazla kullanmamanızı tavsiye ediyor .

Doğal olun. Tuz püskürtmeli plaj dalgaları gibi ısı içermeyen saç stillerini kucaklayın . veya saçınızın doğal dokusunun ve tarzının spot ışığı almasına izin verin.

Mevcut hasar nasıl hafifletilir

Hindistan cevizi yağı kullanın. Bu tropikal yağ bir güzellik bombası . Önemli bir fayda mı? Yağın molekülleri kütiküle nüfuz etmek ve içeriden dışarıya hidratlamak.

Ayrıca saçınızın dışındaki koruyucu yağların yenilenmesine yardımcı olabilir. Bu yağlar yardımcı olur..

Hindistan cevizi yağı içeren ürünleri arayın veya ısıtılmış yağı haftada bir kez derin nemlendirici maske olarak uygulayın.

4. Bu kuaför telefon görüşmelerini görmezden gelen

Düzenli saç kesimleri saçlarınızı sağlıklı ve bakımlı tutmak için uzun bir yol kat edebilir. Kesikler arasında çok uzun süre gitmek kuru ayrık uçlara yol açabilir. Ve telinizin geri kalanında olduğu gibi, bölünmüş uçları tekrar bir araya getiremezsiniz .

Buradaki asıl cevap sorunlu sonları kaldırmak için bir saç kesimi almakla birlikte, randevunuzu beklerken yapabileceğiniz birkaç şey var.

4445.jpg

Daha fazla hasar nasıl sınırlandırılır

Saçlarına iyi davran. Hasarı önlemek için iyi saç bakım uygulamalarını takip edin, böylece kesimler arasında daha uzun süre gittiğinizde saçlarınız harika görünür.

Hasarı giderin. Kuru, hasarlı uçlarınızı çıkarmak için düzenli saç kesimleri alın. Kuaför, kesintiler arasında ne kadar süre kalmanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olabilir.

Mevcut hasar nasıl hafifletilir

Saç maskesi veya saç kremi tedavisi kullanın. Saç maskeleri mucizeler yaratamaz, ancak bölünmüş uçlara karşı gizlenmeye ve korunmaya yardımcı olabilirler.

Salon Tercihim projesinde hedefimiz güzellik merkezlerinin ortak bir alt yapıda birleşmesine öncülük etmek. Salon Tercihim bu sayede şehirlerdeki güzellik salonlarının ve kuaförlerin internet görünürlüğünü arttırırken,  salonlara ulaşmak isteyenlerin bu merkezlere kolay ulaşımını sağlamaktır.

En kolay şekilde randevu alabilmek için doğru yerdesin! Salon Tercihim

https://www.salontercihim.com/

HABERE YORUM KAT