Seçim öncesi asgari ücret müjdesi: Milyonlara maaş zammı geliyor

Milyonlarca asgari ücretli Temmuz ayında yapılacak zam oranına kilitlenmişken beklenen açıklama geldi. İşte yeni asgari ücret zammı ile ilgili gelişmeler

Yayınlanma:
Seçim öncesi asgari ücret müjdesi: Milyonlara maaş zammı geliyor

Asgari ücretli milyonlarca vatandaş gelecek açıklamaya kilitlenirken Ak parti hükümetinden seçim öncesi son müjde geldi. Bu defa zam haberi asgari ücretli çalışanlara oldu. Milyonlarca asgari ücret ile çalışanlar bu kararı bekliyordu nihayet karar açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yeni açıklama yaptı. Seçim öncesi maaş zammı kesinleşti yeni asgari ücret netleşti. Yaklaşık 8 Milyon Asgari ücretli çalışanı doğrudan ilgilendiren Bu karar emekli ve memurlar içinde bir umut oldu. Asgari ücretle çalışanların yeni maaşı 12.500 TL oluyor. Kesin açıklama yapıldı rakamlar masada. Peki, zamlı asgari ücret ne zaman hesaplara yatacak? Asgari ücretle çalışanlar ne zaman zamlı maaş alacak?

Artan enflasyon ile birlikte alım gücü düşen vatandaşlar Asgari ücret zammı 2023 son dakika gelişmeleri ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Seçim öncesi gündemin en önemli konuları arasında asgari ücrete gelecek zam oranı bulunuyor. Milyonlarca çalışanın refah payının iyileştirilmesi için AK Parti hükümeti düğmeye bastı. Asgari ücretlinin gelir seviyesinin yükseltilmesi amacıyla asgari ücret zammı onaylandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler sonuç verdi. Asgari ücrete rekor zam geliyor. Tam %50 artışla birlikte asgari ücret artık 12.500 TL seviyesine çıkıyor. Yeni asgari ücret milyonların yüzünü güldürecek nokta çünkü Haziran ayından itibaren zamlı Maaşlar hesaplara yatacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den son dakika açıklaması geldi haberi alan hakları ücretler sevinçten uçtu.

ASGARİ ÜCRETLİYİ SEVİNDİRECEK MÜJDE

Asgari ücretle çalışan 8 milyona yakın vatandaşa büyük müjde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. Yeni açıklamayı yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in asgari ücret zammı ile ilgili son kararı duyurdu. Milyonlarca çalışanın yüzünü güldürecek asgari ücret zammı kesinleşti. %50 zamla asgari ücret artık 12.500 TL'ye yükseliyor. Asgari ücretli çalışanlarımız zamlı maaşları hesaplarına yatacak. Temmuz ayına kadar asgari ücretliler erken zaman almış olacak. Gelen son habere göre Haziran ayı itibariyle çalışanlara zamlı ödeme yapılacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ SÜRPRİZİ DE GELEBİLİR

Asgari ücretle çalışanlara müjdeler bununla sınırlı değil nokta aynı zamanda bayram ikramiyesi sürprizi de yolda. Milyonlarca çalışana artık maaşı ek bayram ikramiyesi ödemesi de yapılacak nokta özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuda kurmaylarına talimat verdiği emeklileri olduğu gibi asgari ücretlilere de bayram ikramiyesi öt annesini istediği iddia ediliyor. Yine ödemelerinde bayramdan önce hesaplara yatacağı konuşuluyor. Yani haziran ayı sonunda kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesi asgari ücretlinin hesabına bayram ikramiyesi geçecek.