Şehit aileleri bizim en değerli varlıklarımızdır

Büyük Birlik Partisi Konya İl Başkanı Osman Seçgin ve İl Başkan Yardımcısı Mehmet Atasağun Konya Şehit Aileleri Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Şehit aileleri bizim en  değerli varlıklarımızdır

Büyük Birlik Partisi Konya İl Başkanı Osman Seçgin ve İl Başkan Yardımcısı Mehmet Atasağun Konya Şehit Aileleri Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir süre sohbet eden Seçgin, “Şehit ailelerimiz oldukça hassas ve yürekleri her an için evlat ateşi ile yanan bizim en değerli varlıklarımızdır. Onları ziyaret edip sohbet etmek, gönüllerini almak, yaşadıkları evlat acısını bir nebze olsa da azaltmak hepimiz asli görevi olmalı. Şehit yakınlarımız için sarf edilen ve kesinlikle yakışıksız kelimelerden oluşan ifadeleri kabul etmemiz mümkün değildir. Bu insanlar bizim burada rahat bir şekilde yaşamamız için canlarını feda eden gençlerimizin bizlere bıraktıkları en değerli emanetlerimizdir. Bu emanete sahip çıkmak ise sadece siyasilerin değil bu ülkede yaşayan her bireyin görevi olmalıdır” dedi.

‘OĞULSUZ YAŞANIR AMA VATANSIZ ASLA YAŞANMAZ’

Seçgin, “Bizleri güler yüzü ile kabul eden başta dernek başkanımız olmak üzere tüm şehit yakınlarımıza bir kez daha saygı ve sevgilerimizi iletiyor şehit anne ve babalarımızın ellerinden öpüyoruz. Bu vesile canlarını bu vatan ve bayrak uğruna siper eden tüm şehitlerimizi de rahmet ve dua ile anıyoruz” dedi. Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Bizler zaten yürekleri evlat acısı ile yanan ana babalarız. Oğulsuz yaşanır ama vatansız asla yaşanmaz ifadesini dile getirin bizleriz. Bizler böyle fedakarlık içerisinde bulunurken bizim için sarf edilen ifadeleri de tabii ki kabul edemeyiz. Bende tüm şehit yakınlarımız adına sizlere ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.