1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Sektörde Kalite: Tamer Soğutma
Sektörde Kalite: Tamer Soğutma

Sektörde Kalite: Tamer Soğutma

Endüstriyel buzdolabı sektöründe hizmet veren Tamer Soğutma, yüksek kaliteli ürünleriyle yıllardır alanında öncü markalar arasında yer alıyor.

A+A-

Endüstriyel buzdolabı sektöründe hizmet veren Tamer Soğutma, yüksek kaliteli ürünleriyle yıllardır alanında öncü markalar arasında yer alıyor. Özellikle son dönemlerde kişiye özel ürünler ürettiklerini belirten firma yöneticilerinden Hikmet Büyükipekci, ‘Günümüzde görselliğe önem giderek arttığı için çağın gerektirdiği ürünler imal etmekteyiz’ ifadelerini kullandı.

 

Hacı Hikmet Büyükipekci tarafından 1956 yılında kurulan ve endüstriyel buzdolabı sektöründe hizmet veren Tamer Soğutma, bugün gelinen noktada Türkiye’nin ve Ortadoğu’da yer alan birçok ülkenin endüstriyel buzdolabı ihtiyacını karşılıyor. Bugün, Hacı Hikmet Büyükipeci’nin oğulları Erhan ve Tamer Büyükipekci ile torunu Hikmet Büyükipekci tarafından yönetilen Tamer Soğutma, son dönemlerde kişiye özel üretilen ürünleriyle sektörde Türkiye’nin önde gelen markaları arasında yer alıyor.

tamer-sogutma-1.jpg

YENİLİKÇİ BAKIŞ AÇISI

Dedelerinin kurduğu Tamer Soğutma firmasını daha da ileriye taşımak için yenilikçi bakış açısıyla hareket ettiklerini dile getiren firma sahiplerinden Hikmet Büyükipekci,”Firmamızın üçüncü kuşak yöneticisi olarak her gün kendimizi yenilemeye ve markamızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Dedemizin 1956 yılında hizmete sunduğu Tamer Soğutma, bugün gelinen noktada klasik mantıktan çıkarak kişiye özel endüstriyel buzdolabı projeleriyle ilgi çekmektedir. İdari kadromuzla birlikte 55 kişilik ekibimiz Tamer Soğutma bünyesinde hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

hikmet-buyukipekci-tamer-sogutma.jpg

ÇOK SAYIDA SEKTÖRE HİZMET

Çok sayıda sektöre endüstriyel buzdolabı imal etiklerini ve özel tasarım ürünler sunduklarını dile getiren Hikmet Büyükipekci, “Pastane, market, kasap gibi çok sayıda sektöre endüstriyel buzdolabı imalatı yapıyoruz. Tamer Soğutma olarak özel tasarım işlere imza atıyoruz. Bünyemizde üç tane mimarımız bulunmaktadır. İmalattan önce iş yerlerine giderek ölçüleri almaktayız. Daha sonra da talep edilen ürünün üç boyutlu projelendirmesini yapmaktayız. Üretime geçtiğimizde, mobilya atölyemizde dekorasyona dair tüm düzenlemeleri yapıyoruz. Günümüzde görsellik çok önemli bir yere sahiptir. Biz de görselliğe ve mobilya kısmına ağırlık vermiş durumdayız. Artık çağın gerektirdiği gibi ürünler inşa ediyoruz” şeklinde konuştu.

tamer-sogutma-9.jpg

YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜNLER

Tamer Soğutma bünyesinde üretilen ürünlerde yüksek kaliteli malzemeler kullandıklarını belirten Hikmet Büyükipekci, “Hammadde olarak aldığımız malzemeleri önce yarı mamul sonra da mamul haline getiriyoruz. Malzemeler fabrikamız bünyesinde endüstriyel buzdolabı haline gelmektedir.  Ürünlerimizde enerji tasarruflu motorlar kullanmakta, malzeme kalitesini de üst seviyede tutmaktayız. Alt segmentlerle ilgilenmiyor, ürettiğimiz tüm ürünlerin kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Teknolojik olarak gelişime ayak uydurmaya çabalıyoruz. Ürün stoğu yapmamakta, talep doğrultusunda yeni nesil ürünler üretmekteyiz. Çünkü tamamen proje odaklı bir çalışma sistemimiz bulunmaktadır. Tamamen el işçiliğiyle yaptığımız ürünlerimiz, kişinin hayal ettiği renk, tasarım ve desene göre projelendirilmektedir” dedi.

tamer-sogutma-2.jpg

ORTADOĞU PAZARINDAN YOĞUN TALEP

Endüstriyel buzdolabında Ortadoğu pazarının görselliğe önem verdiğini ve bu doğrultuda da markalarını tercih ettiğini dile getiren Hikmet Büyükipekci, “Yurtdışı pazarında da büyümeye devam ediyoruz. Özellikle Ortadoğu pazarı ağırlıklı çalışmaktayız. Ürdün’de de mağazamız bulunmaktadır. Bu bölgelerdeki işletme sahipleri gösterişe çok daha fazla ilgi gösterdikleri için markamızı tercih etmektedirler” ifadelerini kullandı.

tamer-sogutma-10.jpg

SAMİMİYET ODAKLI HİZMET

Müşteriler ile ikili ilişkilerinde özellikle samimiyete dikkat ettiklerine ve tüm müşterilerinin kendilerine referans olduğuna dikkat çeken Hikmet Büyükipekci, “Müşterilerimizle diyalog kurarken ilk amacımız ürün satmak değil, dostluk kurmaktadır. İnsanlarla bayimiz olacak şekilde iletişime geçmekteyiz. Çünkü yaptığımız her projemiz bizlere referans olacak niteliktedir. Bu doğrultuda da her müşterimiz hem bayimiz hem de dostumuz olmaktadır. Bir kez ürün satıp 15 yıldır samimi şekilde görüşmeye devam ettiğimiz müşterilerimiz mevcuttur. Sektörde en büyük artımız da ürünlerimizin arkasında olmamızdır. Türkiye’nin her noktasında servislerimiz bulunmaktadır. Herhangi bir arızada hemen müdahale edecek ekiplerimiz bulunmaktadır. Soğutma alanında dolap bozulunca anında müdahale gerekir” dedi.

tamer-sogutma-3.jpg

FİRMA SAHİPLERİNE KIYAS UYARISI

Endüstriyel buzdolabı temin edecek firmalara kıyas uyarısında bulunan Hikmet Büyükipekci,  “Endüstriyel buzdolabı alınacağında üründe kullanılan malzemelere göre aynı kategoridekiler kıyaslanmalıdır. Fiyat konusunda rakipler arası tutarsızlık olduğu için alıcılar maalesef ürünün kalitesiz olmasına dikkat etmemektedir. Ucuza alınmış gibi görünen bir ürün de kısa ömürlü olabilmektedir. Aldıkları ürünü uzun yıllar boyunca kullanmak isteyen insanlar fiyattan önce malzemenin kalitesine dikkat etmelilerdir. Tamer Soğutma olarak müşterilerimize iki yıl garanti vermekteyiz” şeklinde konuştu.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU-TÜRKAN YILMAZ / YENİ HABER GAZETESİ

tamer-sogutma-7.jpg

tamer-sogutma-4.jpg

tamer-sogutma-8.jpg

tamer-sogutma-5.jpg

HABERE YORUM KAT